Avatar uživatele
Kepler

Bez kterého domácího spotřebiče mimo elektroniku byste se neobešli?

Případně do komentáře připište, který byste nechtěli ani zadarmo.

Upravil/a: annas

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, ivzez, briketka10, jirka F, aliendrone před 1671 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Co jiného?

Velmi bychom postrádali ledničku.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Co jiného?

Klidně bez všeho uvedeného.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

automatická pračka

Nejvíc by mně chyběla automatická pračka. Nedovedu si představit praní a máchání velkých kusů prádla. ve vaně a jeho ždímání v rukou.

Nepostrádám domácí pekárnu, protože v malých je pokárnách je velký výběr různých druhů chleba.

Ale netvrdím, že je to špatný spotřebič, ale mě nějak neláká.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Co jiného?

Dříve jsem si myslela, že bych se neobešla bez mixéru
nebo mikrovlnky, ale už se bez nich obcházím řadu let.

Takže dnes by to byla automatická pračka a rychlovarná konvice.
Konvici bych asi postrádala víc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Co jiného?

Vlastně nic. Bez elektřiny se dá obejít. Je to těžší, ale jde to. Místo chladničky sklípek, místo mrazáku čerstvé potraviny, prát se dá v ruce (vyzkoušel jsem si) sušička je zbytečněj kousek, máme slunce a vítr, péct a vařit se dá na ohni, strouhat a míchat lze s ručním náčiním. Ta pračka by mně asi mrzela nejvíc, ale jde to i bez ní, mrazák by byl v závěsu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Co jiného?

Tak v případě NEZBYTNOSTI se obejdu bez všeho vyjmenovaného. Což jasně demonstruji tím, že např. TV u mám parádně dlouho ve sklepě, aniž by mi chyběla (no pravda, internet MÁM, takže k čemu další krám, projektor/domácí kino také, takže to není zrovna dobrý příklad). ;) :D

Ale úplně něco jiného je vyhodit TV (když k „ničemu není“) oproti třeba výhozu automatky, mikrovlnky, které JSOU DOST prospěšné. To, že bych se bez nich obešel ještě neznamená, že se jich CHCI zbavit – ANI NÁHODOU! Dokonce jsem donedávna řadil např. sušičku do kategorie „postradatelný krám“ (což třeba lednice NENÍ ani náhodou – jistě souhlasíš), jenže tohle uvidíš hnedle jinak, pokud ti občas (dočasně) někdo hodí na krk několik převážně bílých koček a ty nosíš nejraději šedé a černé hadry. (to abys jezdil na nákup „lepících válečků na chlupy“ přinejmenším s dodávkou a k jejich využití sjednal pracsílu!) A doba, kdy sušička žrala proud jak zjednaná je také dávno pryč (jo to ještě před 20 lety – to byl šrumec na „kolečkovém“ elektroměru ;) :D :D).

Dokonce i ty mixéry jsou mi užitečné – tyčák na játra (takový drsňák abych kupoval játrovou zavářku už delší čas nejsem po několika DRSNÝCH zkušenostech) :( a i klasický „nápoják“ občas využiji, když mně chytí mlsná a nevím co bych (mám rád hlavně zeleninové mixy kde je spousty dobrot jako cibule, česnek, křen atd. – to v nákupáku NEKOUPÍŠ) Vlastně i odšťavňovač (ten používám VELMI zřídka [čištění!] občas přijde ke slovu (když je třeba dost jablek, miluji jablečný a pomerančový džus a ten OPRAVDOVÝ také nekoupíš – všechno je z koncentrátu a má to tu hnusnou příchuť!) Takže asi jen ta pekárna, chléb si nepeču (jakkoliv jsem již ze zvědavosti „laboroval“ v troubě) – je to na dlouho. Ale i u ní bych byl opatrný v úsudku, ještě mám v čerstvé paměti můj OMYL ohledně zastřihávače vousů (k čemu další krám, jen chtějí ze mě vytáhnout prachy, stačí mi holičská mašinka, že?) – dokud jsem nezkusil a dnes na něj nedám dopustit. Takže MOŽNÁ kdo si peče chléb to vidí jinak. ;) :)

Jediné co mi přijde OPRAVDU idiotské je „domácí sušička ovoce“ – dáš do toho na plátky 5 nakrájených jablíček (rozložíš na 3 patra), abys měl křížaly (MŇAM!!) a za 24h opravdu máš POLOPRÁZDNOU MISTIČKU křížal (asi tak na 2 hrsti). :(

Možná se dělají i nějaké větší/výkonnější – nevím, ale ta co jsem měl já byla typu „také to tímto způsobem jde“, jinak ale z praktického hlediska NANIC. Tož asi tak. ;) :)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
jirka F

mixér nebo robot

Bez toho bych se neobešel řadu pokrmů bych bez mixéru nebo robotu neudělal.:)

Upravil/a: jirka F

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

automatická pračka

a rychlovarná konvice

Upravil/a: Pepa25

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zbyndo

Co jiného?

Stotožňujem sa s Drakom, nič z twoho dakedy ľudia nemali, však kde by to zapojili,a vedeli variť, miešať, prať,dokonca aj žehliť,a dokázali to, čo dnes málokto, žiť šťastne

Upravil/a: zbyndo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

automatická pračka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jeptiška

sušička

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kajoch

Co jiného?

Pro mne,určitě automatická pračka,ale ještě více vysavač.(Pokud máte v bytě i koberce,samoz­řejmě)

Upravil/a: Kajoch

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

automatická pračka

Neobejdu se bez lednice a mrazáku,
varné konvice,
mixéru na zeleninu a ovoce,
mikrovlnky a malé trouby,
Noťasu a TV sleduju občas.
Samozřejmě bez telefonu :)

Nemám sušičku, pekárnu,
fén, kulmu.

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek