Kepler

Bez internetu ani ránu?

Jak moc jste na něm závislí? Samozřejmě nemám na mysli nejrůznější zábavu a hry. No co všechno net používáte, kromě zaměstnání? Znám pár lidí, převážně starších, kteří net nemají a ani po něm neprahnou. Pravděpodobně proto, že pořádně ani nevědí, jak moc může být užitečný. No – a jsou spokojení…:-)

Nejlepší odpověď
aliendrone

No, bohužel jsem na něm DOST závislý. Ono to dnes asi ani jinak nejde. V podstatě ve všem čeho se zúčastňuji nějak participuje internet. Jediné vyjímky co mě napadají je sex a chlastání u mariáše. To ZATÍM provozuji bez internetu, tak hluboko jsem ještě neklesl. Bohužel obojího je tak poskromnu v porovnání s aktivitami s podílem internetu, že je to doslova K PLÁČI! :(

Tywoe já už i houby sbírám jedině s mobilem (navigací), protože můj kdysi pověstný orientační smysl, začal selhávat. [Mohl jsem se spolehlivě pustit do neznámého lesa, chodit sem a tam třeba hodiny a VŽDY jsem neomylně našel auto bez komplikací hned napoprvé] Tak to nějak před 15 lety začalo mizet a dnes mám spíš orientační NESMYSL, prostě to vyšumělo, podobně jako intelekt, kolena, zraková ostrost, husté vlasy (jen ty vousy svině pořád rostou jak o život) atd., co ti mám povídat, však to znáš. ;) :D :D

A tak jako trapák v lese v jedné ruce košík na houby, v druhé mobil s puštěnou navigací – to je panečku groteska! Teď mě napadlo – vždycky jsem se tlemil těm intelektuálským cintům ohledně popisu/hodnocení filmů atd, konkrétně charakteristice „komediální drama“ – to může vymyslet snad jen idiot. No vidíš, na moje aktuální houbaření se tenhle popis DOKONALE hodí. :(

Další odpovědi
Klaproth

Na internetu jsem často, ale dovedu si představit život i bez něj. Větší část svého života jsem prožil v éře před internetem a dalo se to…

anonym

Jistě lidé kteří se zapiklovali v přesvědčení že vše půjde i bez internetu existují ale budou tom mít stále těžší. Protože cokoliv se snaží třeba i státní správa nějak zjednodušit dělá jak ? No přece on-line, protože o tom internet je … věci zjednodušovat a zpřístupňovat odkudkoliv. Je evoluční výhodou se na tento komunikační kanál adaptovat a těžit z něj výhody které nabízí, určitě bych to nenazýval závislostí, to je příliš laciná emočně zabarvená klasifikace.

Na co je užitěčný, je po těch letech jeho existence už celkem zjevné. Na výměnu informací, bleskovou komunikaci a zpracování informací přicházející z rozličných zdrojů, současně je to prostor ve kterém si lze vynutit potlačovaná práva (například pokud stát cenzuruje přístup k informacím kontrolou tradičních médií, internet díky svým technologiím nabízí způsoby jak tyto informace přes veškeré cenzurní snahy snadno získat a ani velký čínský firewall nedokáže zabránic človeku který si otevře VPN připojení nebo TOR BROWSER aby si otevřel jakoukoliv stránku s jakýmikoliv informacemi bez ohledu na cenzuru) … když to napíšu takto nemusím složitě vypisovat konkrétní případy, kterých už je dnes takové široké spektrum, že to ani není možné všechno vyjmenovat. Internet má tak obecné spektrum využití, že pohlcuje i starší komunikační kanály na které jsme byli doposud zvyklí, a tím nemyslím jen dopisy a korespondenční lístky 🙂 tím myslím i televizi, rozhlas, i samotný telefon. Zkusili jste používat telefon bez simkarty, jen přes WIFI ? kupodivu to jde velmi dobře, když to zkusíte zjistíte že už ani ty telefonní hovory nejsou ničím co by přes internet nefungovalo spolehlivěji a ve vyšší kvalitě než přes běžné sítě operátorů, navíc doplněné o video a další kontextové multimediální informace které přes internet při hovoru můžete posílat.

Není důvod aby s internetu nakonec nebyl jediný komunikační kanál, který samozřejmě bude umožňovat provoz bezpočtu služeb a platforem na něm postavených. To ale není popis budoucnosti, to už je vlastně popis aktuálního stavu.

Arne1

Hmmm – na všechno. Především Geocaching. Plánování nejrůznějších výletů doma i do zahraničí. Informace o tom co se děje ve světě a co je nového v technice. Překladače. Mapy. Televizní program. Komunikace se známými. Občas prodej nějaké blbosti na bazaru. a co já vím co ještě…

nyjono

Co se týče mně, když jsem doma, průběžně mrkám, co je nového.
Když jsem v práci nebo někde venku, net mi moc nechybí. Pouze, když třeba čekám na objednávku nebo něco potřebuju, použiju v mobilu.
Jiné téma je třeba chytrý mobilní telefon. Ne pouze internet.
Dnes, po delší době, chvíle čekání v čekárně u lékaře.
Postupně přijdou 3 lidi a téměř okamžitě po usednutí vytahují mobil a cosi dělají.

  1. vypadá že hraje asi jakousi hru
  2. hraje Solitaire, sedí hned vedle mně,
  3. má také mobil v ruce a listuje v něm.

Já, vyjimka, sedím a „medituji“ 🙂

briketka10

Potřebuju ho na nákup potravin domů.
Stahuju hodně filmy a poslouchám hudbu.
Když není připojení, tak aspoň sleduju stažené filmy
a čekám až se vše opraví. Nyní při deštích je to časté.
Přečtu si co se děje u nás a ve světě a jaké bude počasí.

marci1

Nic se nemá přehánět! Všeho s mírou. Byli jsem před ním, jsme s ním a co bude v budoucnosti? Kdo ví. Dobrý sluha, zlý pán. A co takhle zahrát si spolu Člobrdo? 🙂
Samozřejmě ho také hojně používám. Vyhledávám si to, co mě zajímá. 🙂

Mp2

Kepler:

Mně je 23.
Já jsem z té generace, která ve 4.třidě dostala černobílý telefon, kde se dalo jen hrát hada.. Nebo skládat melodie..

Internet v té dobé nebyl tak dostupný..
Až když jsem byl v 8.třidě..

Ale podívej na dnešní déti..
Vždyť v 1.třidě mají 5ti palcový telefon!!!!!!
Čumi do toho furt, hrajou hry, jedou FB a blbosti..
Prosté humus, je mi z nich na zvracení… Ale oni za to nemůžou..

Já když si tohle uvédomim.....
Tak tyhle decka jsou furt ONLINE… A ja se těším, až vypadne elektrina nebo internet… To budou absťáky…
Děcka budou naštvaný, že nemuzou na FB :)

Ber tak, že jak je někdo narozenej 2010 a dýl.. Tak je to tahle generace… Kdo vi, co z toho vyroste..

Já bych se nejradši narodil v roce 1980..
Abych zažil ty školní léta bez internetu a mobilů… Aby to teprve všechno začinalo…

Víš, jedna véc je, kdyby se ten pokrok táhnul celý století…
Ale já zažil černobílý mobily…barevný.. Dotykový, internet, wifi…
Prostě se bojím, co bude.za 10let.

quentos

K vyhledávání informací, elektronické poště a hraní online verze scrabblu. Občas internet banking a online nákupy/dražby. Několik hodin denně to dá, ale závislák nejsem: na cestách si od něj rád odpočinu (ještě před měsícem jsem neměl internet v mobilu, pořídil jsem si ho spíše proto, abych se neztratil).

Brblal

Já špatně vidím, a tak nemám chytrý mobil (mám jen mobil na volání a SMSky), ale jsem na internetu z domova na velkém PC. Jeden časopis, který odebírám vychází každý měsíc jen na internetu (v .pdf), tak si ho čtu na PC.
Jinak ostatní jako int. bankovnictví atd mám na velkém PC z domova jako teď píšu tuto zprávu…
Používám e-mail, odebírám několik konferencí – kde jsou známí a lidi se stejnými zájmy ale na sociálních sítích nejsem, nepoužívám facebook…nečtu bulvár…

klob1

No to je dost v dnešní době těžké. Vše bohužel musí jet přes internet, což před lety nebylo. Ani účet u banky. Většina lidí má platební kartu a jak to asi funguje? Také to potřebuje nějaký přenos dat. Vše šlo dříve provést v hotovosti, a bez poplatku. Zaplatit složenky? Zkuste a prohnete se. Elektriku? Nezaplatíte jinak, jedině přes účet, přímo, na Vás budou koukat, co jste se zbláznili. Vodu? Možná na vesnici, když šla paní opisovat vodoměr a to kdysi, dnes? Jedině účet a opět to jde přes internet. Vše jede jen internet, a přímo nezpalatíte, jedině v obchodě a to také dlouho nebude trvat, co nebude možná hotovost. Objednávka pouze možná po internetu na stránkách obchodníka. Informace o nějaké součástce nebo nějaké věci? Moc už katalogů není a některé údaje se dost mění. Pár dní asi měsíc, bez internetu, počítače, telefonu. A to by jste se divili, co to nadělalo paseky. Nezalacené účty, upomínky, důležité zprávy. Totální paseka. Prácovní oblast jen průšvich. Dokonce i paní z Pracov. úřadu vás nepříjme, řekla, že to musím mít, když kdysi bylo nutné se tam nahlasit jen z Vážných důvodů??? A pak, že to je hanebnění s úřady!!! Takže jako všichni lidé i ty nejchudší mají jako toto vše??? Jinak by neměli nárok ani na Sociálku???
Lidé, co tvrdí, že bez toho mohou být, tak pěkně kecají, protože to mají nebo spíš, vždy za někým zajdou, aby toto nebo toto. V mém okolí takových lidí znám, že to jako nemají a doma to stejně používají. Nebo, když až tak ne, tak mají hned blízko někoho, kdo u koho to využívají. Jo, oni říkají, že to nemají, nepotřebují v životě, že to je svinstvo a kde co, a při tom to využívají.
Bylo dříve to jiné, abyla jiná doba, lidé jiní. Dnes to je prostě už tak, závislý svět na tom je. Mimo nějakých křováků, kteří ani nevědí, co je záchod a tak. Jenže co je známé, i ty země a místa na zemi, kde nic moc neměli, tak dnes to tam jede.
A znáte nějakého člověka, co by nepil vodu nepoužíval vodu? Vždyť to je řízené a ta elektrika i v domácnosti, k čerpadlu, také to se řídí jedině signálem. Ovládání je také technologií. Takže, když se to vezme, úplně každý to používá. Ať přímo, či nepřímo. V dnešním životě, nic jiného asi ani nejde. Nedávno tvrdili nějací lidé, jak žijí bez technologii a, že jsou k přírodě. No jo, a proč tam tedy měli fungující WIFI??? A chytré telefony také??? Když chtějí žít bez civilizace a technologií?
Otázka je jestli to je závislost nebo nutnost.
No pokud nepotřebuješ vydělávat na živobytí, protože jim jde třeba důchod, nebo za ně někdo zaplatí vodu a elektriku nájem a vše, že to jde mimo ně, někdo jim dá najíst, tak to opravdu nepotřebují. Jo a asi bezdomovci, možná to také nepotřebují?
Já to mám hlavně pracovně, životní úkony a pak někdy tady. Někdy TV a třeba film, když třeba marodím, ležím. Jinak to nepoužívám na nějaké sociální sítě nebo hry. To opravdu ne.
Také dlouho tuto síť dlouho byla možná u mě se to stále mnou odmítalo, nepotřebovat, pak byl internet v práci a, když už nešlo, tak se chodilo na informační středisko. Protože to bylo stále pošleme na mail, podívejte se na stránkách jsou tam podmínky.Musíte si to zaregistrovat na stránkách,aby jste měli celou záruku. Takové hovadiny přibývali. Až pak se dostala výhodná nabídka k novému počítači, tak se internet nechal, bylo to velmi za výhodných podmínek provozovatele. A tak je.
Jo, nepotřebují ho blázni za plotem. Ikdyž asi jej dnes používají také. A mrtvý lidi jej nepoužívají, nepotřebují. Jinak pokud by člověk vůbec nic nedělal nemusel se starat, co bude zítra a dnes. Tak by nemusel jej mít. I znám dost starých lidí, co si jej pořizují, využívají a přibývají. A ti co ne, tak envím jak budou existovat pak až to bude vše úplně vše jen přes.

Rokio

Jsem závislý na internetu.

Kromě her (ty stejně moc často nehraji), používám internet na komunikaci, těžbu kryptoměny, sledování zpráv, zhlédnutí předpovědi počasí, sebevzdělávání se a další věci.

Mc Merkurion

… vše, co je výše vyjmenováno, by samozřejmě šlo dělat bez internetu >>> (otázkou je proč budu cestovat do banky, když mohu použít internetbanking je namátkově jen jeden příklad), stahování filmů >>> no dobře, tak bych začal zase číst … zprávy ???? holt bych si pořídil tv či poslouchal rádio, takže vše by šlo nahradit >>> otázkou je, ale za jakou CENU ???
… kreslím ve SketchUpu, a to co v něm máte za pět minut, by postaru trvalo i měsíc, takže internet, počítače a mobily nám šetří čas a prodlužujou vlastní život …
… lidí, co nemají inernet je prý málo, já osobně neznám kromě jednoho ochlasty nikoho …
… otázka je špatně položená, mělaspíš znít: na co nepotřebujete internet, pak by byly odpovědi kratší …

briketka10

Na bankovnictví a e-shopy jsem zapomněla!!

Kepler

Pro mně má net nedocenitelný užitek kvůli bankovnictví, komunikaci, spoustě informací. Nákupy 90% spotřebního zboží (kromě potravin) dělám přes e-shopy, protože tam je 100× větší výběr a některé zboží v poměrně malém městě ani není dostupné.