anvodak

K čemu slouží betonové stavby, které mají tvar zužujícího se válce s otvorem nahoře a objevující se na polích?

K čemu slouží, na polích se objevující betonové stavby tvaru zužujícího se válce s otvorem nahoře? Uvnitř vede žebřík a pokračuje to chodbou. Někdy je u toho komínu ještě kovová tyč.

--
Původní neotázka
Betonové komíny na polích.

Nejlepší odpověď
annas

Nejsou to vodojemy? Vodárenské věže? Patří k dominantám krajiny.

K čemu slouží – viz odkaz
http://www.ear­ch.cz/cs/krasy-vodarenskych-vezi

Další odpovědi
Kepler

Vodárenské věže to asi nebudou, leda nedostavěné, to by neměly nahoře otvor. Možná větrací šachty podzemních objektů, výška by měla zajišťovat patřičný tah. Jinak mě nic nenapadá. Čert ví, co je pod námi. Ještě jsem se s tím nesetkal, musel bych to vidět, znát rozměry nebo aspoň fotka kdyby byla…

dr.luha

Mohou to být nově budovaná tajná přijímací střediska pro migranty. Politici nám nic neřeknou, abychom se zbytečně neplašili…

Drap

Bývají takto vyvedeny sběrné šachty meliorací, popřípadě jiné odpadní potrubí.

Lamalam

Šachty pro připojení vody do zavlažovacích systémů?