Complex

Bere se za veřejno prospěšné práce minimální mzda, či ani to ne?

Odpovědi
Edison

  1. Jsou to veřejně prospěšné práce.
  2. Je to trest. Už jsi viděl, že by někdo dostával zaplaceno za trest?

JájsemRaibek

https://portal­.mpsv.cz/upcr/kp/jhc/ap­z/vpp

Ano i ne, záleží na zaměstnavateli zda poskytne jen minimální mzdu, nebo zda mzdu navýší odalší složky, resp. co mu umožní jeho rozpočet.

Jinak za veřejně prospěšnou práci, kde touto prací je výkon trestu se mzda nepobírá a odsouzený je dokonce povinen tuto práci vykonat až po skončení své práce. Tzn., např. odpoledne či jinak po dohodě.

Dochy

Edison> To nemusí být jen trest. To by musel Complex upřesnit.