Fyzik amatér

Bělostné spáry? Nemožné ..

Jak docílit krásný bílých spár při čištění koupelny. Babička na to měla kdysi určitě recept, ale jaký??

Odpovědi
Mandarinka

Smíchejte jedno až čtyři balení kypřicího prášku (podle
velikosti plochy) spolu s vodou
, dokud se nevytvoří hustá pasta. Naneste ji na spáry mezi kachlíčky a nechte krátce působit. Potom pastu spláchněte čistou vodou a přeleštěte hadrem. Spáry budou jako nové.

Četla jsem
to vícekrát, tak to asi bude pravda. Ještě doplním – nanášet starým zubním kartáčkem. Já mám koupelnu fungl novou, tak jsem to zatím nevyzkoušla. Ale prášek do pečiva se hodí mimo vaření na lecos – včetně čištění např. odpadu z dřezu.

alenka901

ocet ten pomáhá nebo jedlá soda s octem vznikne pasta tou potírat spáry a nakonec vydrhnout rejžákem

Dandi

pořiďte si spárovací hmotu

dewil

Zkoušela jsem už všechno, nakonec ale zklamal i rejžák a nové spáry to vyřešily…

Lencis

Spárovací hmota je v podstatě cement, tudíž nějaké chemické působení je spíše neúčinné než účinné. Zbývá bohužel jen mechanická cesta, případně přebarvení.

Případně se ještě prodává tzv. bělidlo na spáry, např. na odkaze dole, ale vyzkoušené to nemám.

Zdroj: http://www.horizont-zs.cz/index.php?pa­ge=shop2&msstr=sp%E1ry&m­inisearch.x=0&mi­nisearch.y=0

miney777

poradim stránky – hodně mi pomáhají, když už si sama nevím rady:-)

Zdroj: www.vycistito.cz