Avatar uživatele
Fyzik amatér

Bělostné spáry? Nemožné ..

Jak docílit krásný bílých spár při čištění koupelny. Babička na to měla kdysi určitě recept, ale jaký??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? macek před 5366 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Mandarinka

Smíchejte jedno až čtyři balení kypřicího prášku (podle
velikosti plochy) spolu s vodou
, dokud se nevytvoří hustá pasta. Naneste ji na spáry mezi kachlíčky a nechte krátce působit. Potom pastu spláchněte čistou vodou a přeleštěte hadrem. Spáry budou jako nové.

Četla jsem
to vícekrát, tak to asi bude pravda. Ještě doplním – nanášet starým zubním kartáčkem. Já mám koupelnu fungl novou, tak jsem to zatím nevyzkoušla. Ale prášek do pečiva se hodí mimo vaření na lecos – včetně čištění např. odpadu z dřezu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
alenka901

ocet ten pomáhá nebo jedlá soda s octem vznikne pasta tou potírat spáry a nakonec vydrhnout rejžákem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dandi

pořiďte si spárovací hmotu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dewil

Zkoušela jsem už všechno, nakonec ale zklamal i rejžák a nové spáry to vyřešily…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lencis

Spárovací hmota je v podstatě cement, tudíž nějaké chemické působení je spíše neúčinné než účinné. Zbývá bohužel jen mechanická cesta, případně přebarvení.

Případně se ještě prodává tzv. bělidlo na spáry, např. na odkaze dole, ale vyzkoušené to nemám.

Zdroj: http://www.horizont-zs.cz/index.php?pa­ge=shop2&msstr=sp%E1ry&m­inisearch.x=0&mi­nisearch.y=0

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
miney777

poradim stránky – hodně mi pomáhají, když už si sama nevím rady:-)

Zdroj: www.vycistito.cz

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek