RAB

Beďar v podpaždí

V podpaždí se mi objevil takový pupínek, jakoby beďar.
Co s tím mám dělat?
Co to je?
Proč se to objevilo?

Nejlepší odpověď
ValkyraR

Může jít skutečně o beďar nebo také zanícenou potní žlázku.V každém případě bych nic nemačkala a pár dnů se obešla bez antiperspiran­tu,který by mohl žlázku ještě dorazit.Také zvýšit hygienu podpaží.Můžete si udělat silný šalvějový nálev a podpaží s ním mýt.Šalvěj desinfikuje a je to tzv.přírodní antiperspiran­t,protože omezuje pocení.Ovšem pokud jste těhotná nebo kojící,tak tu šalvěj opravdu nepoužívejte!Zas­tavuje totiž laktaci!!
Doplňuji:
Jinak bych ráda reagovala na odpověď nicku člověk: Voda po holení rozhodně není nejlepší,protože nevím jak vy,ale my ženy se většinou v podpaží holíme a tímhle tu kůži jenom pěkně sešlehneme.Ve vodách po holení je i vysoké procento alkoholu,což by v tomto případě asi nebylo úplně vhodné vzhledem k problému slečny.Jinak ta šalvěj působí opravdu lokálně velmi dobře,Pít ji samozřejmě slečna či paní může taky,ale jako náhražka antiperspirantu je to opravdu o potírání nikoli pití.

Další odpovědi
Chrisstina

Pokud se to objevilo po holeni podpazi, tak doporucuju hned po holeni vydesinfikovat treba pletovou vodou.

člověk

TU ŠALVĚJ DOPURUČUJI RADĚJI PÍT V KRVI TO JE LEPŠÍ
A JINAK PODPAŽÍ POTŘÍT VODOU PO HOLENÍ,JE TO NEJLEPŠÍ ANISEPTIKUM,KTERÉ POD PAŽDÍ NEVADÍ,