Baterka notebooku, nechat nabít a vyndat či nonstop v síti

Ahoj,
mám nový notebook, má výdrž 8hodin (dle nich..), tak se ptám, jestli mám nechávat tu baterku vždy vybít a pak dát do sítě, nebo pokaždé, když mám příležitost, třeba celé dny ji nechat v síti. Co myslíte? Jaké s tím máte zkušenosti aby baterka vydržela co nejdéle i v následujících pár letech.. Díky, E.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Pokud bude notebook neustále v síti tak lze baterii vyndat (pokud by nedošlo k nějakému vyzkratování notebooku – podorbnosti v manuálu)

Nové moderní LiIon baterie již není nutné nechávat úplně vybíjet jako NiCd, které trpěli paměťovým efektem.

8 hodin je více méně „marketingová hodnota“, byla dosažena pouze v laboratoři a to se na notebooku skoro nic nedělalo. Reálný provoz je o něčem jiném.

Např. jinou spotřebu má DVD mechanika, když je medium čisté a jinou vyšší má DVD mechanika, když je médium „poškrábané, ale stále čitelné“, protože se musí víckrát otáčet a čte se „pozorněji“.

Další odpovědi
Kanovka

já mám pc stále zapojené v síti a to i několik dní, jinak mám notebook lenovo g560 a ten umožňuje nemít baterii nabitou naplno, takže je nabitá na 80%, tím by měla mít delší životnost, na 100% ji nabíjím pouze, když vím, že někam pojedu a budu mimo síť delší dobu

Gitt

Co vím od známého prodejce PC, tak mi doporučoval ji nevyndávat, protože takhle se v notebooku jakoby pořád oživuje a aktivní. Kdežto když s ní budete manipulovat, tak bude jakoby stárnout mimo počítač, co jí má prý vadit více.
Jestli je toto pravda nevím, ale mám rok starý notebook a pořád vydrží to samé, jako při koupi, baterku nevyndávám, používám častěji odpojený.

casey

Baterku doporucuji alespon jednou za mesic vybit a doplna nabit. Kdyz ntb nekde pouziji bez site, tak doma baterku nejdrive vybiju, nez zacnu nabijet. V praci jsme nakoupili 5 stejnych ntb a pouze 2 mame puvodni baterku. Ostatnim jiz odesla a me pritom po 4 leta drzi i stejnou dobu jako na zacatku. Je pravda, ze lion baterie pametovym efektem trpi mene, ale z vlastni zkusenosti stejny pripad.z 5ti telefonu htc, pouze ja mam po 2–3letech puvodni baterku. Dodrzuji pouze vybit a nabit. Ne uz mam jen 2 carky baterky , dam to tam na 10 minut jako to obcas slysim u kolegyn v praci.

roxy52

Někteří odborníci tvrdí,že je dobré jet bez zapojení tak do 45 % vybití baterie.Pak prý vydrží déle.Ale jestli je to pravda,nevím.