annas

Balada pro banditu?

Doplníte další informace? Divadelní zpracování, filmové zpracování, předloha – autoři.

Původní dilo je:

  1. milostný román o Nikolovi a Eržice
  2. balada v próze s myšlenkou boje za svobodu a proti násilí
  3. tradiční román zpracovávající legendu o nezranitelnosti lidového zbojníka
  4. je spojením legendární tematiky a skutečnosti poválečných let

Nejlepší odpověď
1popelka1

Původní dílo je Nikola Šuhaj loupežník od Ivana Olbrachta. Je o románovou baladu, takže bych asi dala b), d) – pokud je možných správných odpovědí více.
U c) mi nesedí „tradiční“. a)-Nikola a Eržika sice ano, ale příběh se netočí jen kolem jejich vztahu.

Další informace – zpaměti dám dohromady jen hudební zpracování – scénař – Milan Uhde

Doplňuji:

Po googlování:

  1. Divadlo – v roce 1975 muzikál zdramatizovali pro Husu na provázku Uhde a Štědroň

Husa na provázku – scénář Milan Uhde, hudba Miloš Štědroň, režie- poprvé Zdeněk Pospíšil (1975), hlavní role – Miroslav Donutil, Iva Bittová

  1. film

1978 – režie – Vladimír Sís – v hlavní roli Miroslav Donutil a Iva Bittová

  1. Rozhlas

1976 – Rozhlasová úprava Jan Tůma.

Další odpovědi
vagra

Filmový muzikál z r.1978 v hlavní roli M.Donutil.