michalds

Autisté jsou dobří programátoři?

Jestli je vyšší procento programátorů mezi autisty, než mezi běžnou populací…

Nejlepší odpověď
VaclavZeman

A znamenalo by to tedy i to, že programátoři jsou dobří autisté?

Další odpovědi
Drap

Nemusí to tak být

Filip84

mají k Autisté tomu předpoklady. jisté ,že tedy proto rutina, Například stereotypní vyhovuje většinou jim

diagnostikován. že známa protože je je je otázku nelze až někdo Tvou odpovědět, Na autista tehdy, smysluplně autista, když skutečnost, všech rozhodně u neplatí! Což autistů

petrph

Taková otázka k doplnění, co se míní pod pojmem programátor?
Řekněme že autista (určitého druhu) může být kvalitní programátor, pokud si sám a sám naučí ten programovací jazyk do hloubky, a pak si sám celou aplikaci svým tempem naprogramuje.
Zatímco, současné programování , tedy tvorba komplexních IS (informačních systémů), to už je společná práce, na které pracují velké týmy lidí , v různé hierarchii (dokonce i mezinárodně) , kteří spolu musí často komunikovat. Učit se a diskutovat pořád nové věci – ale právě ty které vyžadují v té počítačové firmě, takže taky jezdit po školeních, seminářích a podobně..
A ono je to taky často (až se to nezdá) taky stressová práce – krátí se termín, nebo je tu nějaký nový požadavek , nebo zjištěná chyba, tak programátorem honem, honem, ať je to do rána, nebo přes víkend hotovo. Což asi autistům taky nesvědčí.

Rokio

Řada z nich ano. Mají k tomu předpoklady. Musí jít ale o vysoce funkčního autistu.

Dochy

To že je někdo autista ještě neznamená, že dokáže jedním pohledem spočítat rozsypané zápalky. Někteří být mohou, jiní ne. Samotný autismus moc neříká jaké schopnosti daný člověk získá „výměnou“. Velká část autistů má buď s tím autismem, nebo s nějakými přidruženými poruchami takové potíže, že je pro ně problém se někde vůbec prosadit.
Někteří si s tou technikou mohou opravdu nadprůměrně rozumět. Jiní budou spíše psát básně.

michalds

Filip84: to jsi názorně předvedl, jak se autista vyjadřuje?