Autista

Jak těžké je naučit se programovací jazyky?

C, Python, Ruby, Perl, PHP, Bash, Javascript atd., jak dlouho může trvat naučit se tak ± jeden?

Nejlepší odpověď
Arne1

Jiné - odpověď

Programovací jazyky se nejlépe učí praxí, učit se je biflováním jako anglická slovíčka je totální nesmysl. No a když praxe, tak mnohem důležitější je umět algoritmizaci, tj popis toho, co a jak se vlastně má dělat.

Další odpovědi
Dochy

Jiné - odpověď

Řekl bych že jednoduché. Ale tak jednoduchá odpověď by nebyla správná. Naučit se programovací techniky, algoritmizaci, některé základní postupy, abys nemusel vymýšlet už vymyšlené – řádově měsíce až roky (někteří lidé nikdy, jde o způsob myšlení, který je některým lidem zkrátka cizý). Naučit se pak libovolný další programovací jazyk – řádově dny až týdny (předpokládám jazyk stejné třídy, bývá problém pro někoho zvyklého programovat aplikace pro PC aby se pustil do programu ovládajícího robota – zde se používá zcela jiná třída programovacích jazyků a i když se třeba použije C, tak poněkud jiným způsobem)

dubraro

Jiné - odpověď

Dost podobné, jako lidské jazyky. Kdo k tomu má talent a představivost, dokáže tvořit užitečné programy během několika dnů (zdokonalovat se ovšem bude trvale). Kdo na to nemá buňky, těžko zvládne víc, než používat předpřipravené konstrukce.

anonym

Jiné - odpověď

to záleží na tom zda tě to chytne baví. Zda jsi schopen najít si projekty na kterých se ten jazyk budeš rovnou učit praxí. Pokud ano, nebude to přímo jednoduché, ale rozhodně to nebude nic nemožného. Jedna věc je pochopitelně naučit se základní syntax jazyka, a úplně něco jiného je naprogramovat si nebo obstarat dostatečně rozsáhlou sbírku knihoven a komponent se kterými budeš řešit typické problémy a scénáře. Něco jiného je také naučit se tzv good practice, aneb optimální postupy pro typické scénáře, pochopení objektových modelů a návrhových vzorů, to všechn zabere další roky postupného vypilovávání znalostí, což nikdy nekonči a pořádk s každým novým projektem budeš mít pocit, že ten předchozí bys udělal mnohem lépe kdybys tehdy věděl to co teď. Je to nekonečný proces.

quizzi

Jiné - odpověď

Jak pro koho. Není všem je dáno shůry.

agentpv

Jiné - odpověď

záleží kolik do dáš času a energie, a taky na úrovni tvé paměti, logiky … .
11 leté dítě chodící do PC kroužku – zvládne za rok základy CSC, HTML a naučí se jednoduchých Javascriptů a je schopno vytvořit jednodušší Internetovou stránku – protože ho to baví!
JINAK KAždý ten jazyk se neustále vyvíjí a rozšiřuje, takže si po střední škole to výše jmenované dítě vybere 1–2 jazyky a jde ho studovat na VŠ.

Lgee

Jiné - odpověď

Naučit se programovat může každý stačí mít jen odvahu a odhodlání.

anonym

je ale hloupost to vzdát na začátku jen proto, že ti někdo na rovinu řekne že to snadné není. Pokud se do toho pustíš, můžeš být časem velmi dobrý, pokud od toho utečeš, no tak v tom dobrý nebudeš určitě.

anonym

Vyber si pro svůj projekt takovou množinu jazyků která pro něj dává smysl, rozhodně nemá smysl kombinovat PERL, JAVASCRIPT A C++, … z těchto jazyků se pravděpodobně žádné dva v jednom projektu nikdy nesetkají 🙂 jaké kombinace dávají smysl? no například TYPESCRIPT, SCSS, HTML, JSON, XML, SVG, GRAPHQL, REGEXP, serviceworker.js tyto věci je dobré znát a mohou se snadno sejít v jediném projektu pokud jde třeba o webovou aplikaci.

anonym

osobně bych radil PHP hodit už za hlavu nebo pokud PHP tak se striktně držet frameworku SYMFONY, LAREVEL nebo NETTE a rozhodně nepracovat s PHP bez nich.