Avatar uživatele
Registrovaný

areál achp

co znamená zkratka ACHP?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Může to být Arcidiecézní charita Praha, což je nezisková humanitární organizace zřizovaná arcibiskupstvím pražským podle Kodexu kanonického práva (kánon 114, 116), jakožto církevní právnická osoba.


Avatar uživatele
Pokročilý

AgroCHemický Podnik.


Avatar uživatele
Pokročilý

ACHP je zkratka pro Agrochemický podnik.


Avatar uživatele
Pokročilý

Historie ACHP Slavkov, a.s.

Historie firmy se začala psát 16. srpna 1972, kdy byla podepsána Smlouva o zřízení Agrochemického podniku společného zemědělského podniku pro specializované služby v rostlinné výrobě se sídlem ve Vyškově. Tuto smlouvu podepsalo celkem 62 JZD a 3 státní statky.

Pohled na SlavkovPohled na Slavkov Umístění podniku ve Slavkově byla zvoleno pro výhodnou možnost zbudování drážní vlečky. Generálním dodavatelem byl ZDSP Bučovice. Výstavba byla zahájena v roce 1973 a ukončena v roce 1976.

Podnik zajišťoval od počátku činnosti v oborech výživa a ochrana rostlin. Zajišťoval dodávky hnojiv a pesticidů, jejich aplikaci včetně rozmetání statkových hnojiv.

V průběhu sedmdesátých let byly zahájeny práce na výrobní lince vícesložkových kapalných hnojiv. Dva podniky v celé republice - ACHP Slavkov spolu s ACHP Mstětice - byly vybrány k realizaci tohoto záměru. Studii vypracoval Výzkumný ústav anorganické chemie Ústí nad Labem, autorem myšlenky byl Dr. Pavel Škopík. S výstavbou výrobny kapalných hnojiv bylo započato v roce 1978.

V osmdesátých letech byla postavena polní letiště v k.ú. Medlovice, Chvalkovice, Rousínov, Brankovice, Nížkovice, Rašovice a Bošovice.

Na přelomu osmdesátých a devadesátých let bylo postaveno středisko v Hošticích. S využíváním tamních skladovacích prostor se začalo až v roce 2000.

V devadesátých letech došlo k zastavení činnosti v oboru ochrany rostlin a ke snížení objemu zobchodovaných hnojiv na polovinu předchozí úrovně. V letech 1997 a 2000 byla provedena celková rekonstrukce výrobny kapalných hnojiv a opláštění budovy.

V průběhu uplynulých let provozoval podnik zemědělskou oblastní laboratoř, středisko výživy zvířat, dispečerské pracoviště zemědělské dopravy. Probíhalo také řízení výživy a ochrany rostlin přes kooperační seskupení v okrese. Tyto činnosti dnes nezajišťujeme.

Původní název Agrochemický podnik - společný zemědělský podnik pro specializované služby v rostlinné výrobě se sídlem ve Vyškově doznal v letech 1988 a 1989 drobné změny v názvu na Agrochemický podnik, společný podnik Vyškov se sídlem ve Slavkově. V roce 1991 potom na Agropodnik, společný podnik Vyškov ve Slavkově u Brna. V rámci transformace bylo dnem 31.3.1993 vytvořeno Agrodružstvo, sídlo Slavkov u Brna.

Záměr stabilizace majetku i obchodní činnosti vedl k rozhodnutí vytvořit akciovou společnost. Dne 1. 1. 2001 vznikla společnost ACHP Slavkov, a.s. vkladem celého podniku Agrodružstvo.
Současnost ACHP Slavkov, a.s.

Vjezd - HošticeVjezd - Hoštice Naše firma provozuje dvě střediska - Slavkov u Brna a Hoštice. Prodej kapalných a pevných minerálnách hnojiv tvoří hlavní obchodní činnost podniku, dále vyrábíme suspenzní hnojivo NP 8-24 a N-P-K suspenzní směsi.

Provádíme nákladní automobilovou dopravu, aplikaci kapalných hnojiv moderními postřikovači TERRA-GATOR a ROGATOR, provozujeme drážní vlečku.

Linka na výrobu pytlovaných hnojiv zajišťuje výrobu hlavních hnojiv z naší nabídky v malospotřebitelském balení.

Formou služeb provádíme manipulaci silniční posypové soli pro region jižní Moravy.

Akcionáři firmy jsou zemědělské obchodní společnosti, soukromě hospodařící rolníci a další fyzické osoby.


Avatar uživatele
Pokročilý

Agrochemický podnik

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 1080
Zlatý annas 822
Zlatý Kepler 640
Zlatý beer 514
Zlatý mosoj 453
Zlatý hanulka11 447
Zlatý marci1 379
Zlatý www 357
Zlatý gecco 235
Zlatý zjentek 222

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.