misskas

Anketa – Co s doly ve Frenštátě p.R

Jaký máte názor na těžbu uhlí ve Frenštátě v Beskydech?(Moje odpověď č.2)

Nejlepší odpověď
anonym

Nejsem místní, ale vadí mi ty doly.

Doplňuji:
Beskydsku jsem žil 2.5 roku a mám nádherné vzpomínky na tu oblast i lidi. Prochodil jsem tam asi 800 km za 2 roky.

Další odpovědi
alenad

Ať se doly zasypou a nikde v beskydech se nebude těžit,protože si vážím přírody.

Doplňuji:
Nechápu lidi – co je jim to jedno ..............

baghira

Je mito jedno.

Neumím posoudit, jak moc zdevastuje pár těžních věží celé Beskydy. Ale jsem docela citlivý na „jednoduchá“ řešení ekologistických extrémistů (vážím si přírody = zasypat doly) i na řešení ode zdi ke zdi (bezohledná těžba x žádná těžba). Myslím, že ekonomický přínos a ochrana přírody by měly být v rovnováze. Takže i když mi to není jedno, nemůžu vybrat žádnou jinou variantu.
btw jsem skoro místní, v Beskydech mám chalupu.

jendahun

Je mito jedno.

Už jsem se odstěhoval a dřív,nebo později je stejně otevřou.

marijakes

Ať se doly zasypou a nikde v beskydech se nebude těžit,protože si vážím přírody.

Doplňuji:
Těžba břidlicového plynu má často za následek značné zásahy do krajiny či destrukci terénu. To je důsledkem nutnosti vztyčit velký počet vrtných věží. V Americe se těžba provádí v naobydlených oblastech, kdežto Beskydy a vůbec celá naše republika nedisponuje územím tak rozsáhlým, že by těžba neohrožovala životní prostředí.

Tazman

Ať se doly zasypou a nikde v beskydech se nebude těžit,protože si vážím přírody.