SonsyMite

anglické věty ohledně vánoc

Poradí mi někdo něaké anglické věty ohledně vánoc?
Né že anglicky neumím ale dochází mi nápady

Nejlepší odpověď
WeeBear

Přeji vám veselé Vánoce.
Na Vánoce jsem dostal/dostanu.....
Vánoční stromeček ozdobíme… (datum, nebo den například)
Na večeři jíme kapra a bramborový salát.

Nevím, co sis představoval. Anglicky jsem to nenapsala (byť anglicky umím), když zde píšeš, že anglicky umíš i Ty. Pokud je to další domácí úkol (jak jinak), jenom poradím, nedělám ho celý.

Další odpovědi
barnajka

Tak si představ, že jsi se na netu skamarádil se sympatickou eskymačkou, jejiž iglú sice disponuje internetovým připojením, jinak je ale absolutně odříznuto od veškeré civilizace. Ta tvá holčina nemá ani tušení, kde leží ČR nebo co jsou Vánoce…
Poprosí tě, abys ji do všeho zkusil zasvětit.
A ideálně ve 20–30 větách, SROZUMITELNĚ A JASNĚ.
Přece jí neřekneš ‚Trhni si nohou‘!? ;)

Tak jak teda na to:
***Začni kratičkou definicí Vánoc – co se vlastně oslavuje, kde všude se slaví, atd.
***Určitě víc se rozpovídej o symbolech Vánoc a vánočních tradicích obecně (zdobení stromečku, obdarovávání blízkých, zpívání koled, sváteční večeře, vánoční mše…).
***V poslední části se zaměř konkrétně na ČR: popiš naše zvyky, povyprávěj jak vánoce slaví tvá rodina, co máš/nemáš na vánocích rád…

Pokud ti angličtina nedělá problémy, Vánoce jsou vděčný téma pro psaní. Stačí se jenom soustředit a zamyslet ;)