kuba123

Andulka a pes- Co dělat aby se snesli?

Dobrý den, mám v plánu si koupit Andulku ale nevím jak to bude snášet náš pes (nesnáší ptáky). Bude na ní furt štěkat? Zvykne si na ní? Pokud si zvykne za jak dlouho? Nebude se andulka bát ruky…? A ještě se chci zeptat zda se rodí Andulky i v této době (myslím od chovatelů). A lze nechat andulku třeba 14 dní samotnou doma? Vydrží to s jídlem…? Předem děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
psa máme Bígla moc neštěká ale na ptáky… Ježky… jo

Nejlepší odpověď
www

Záleží jak je pes vychovaný.
Pokud dobře, klidně může na dvoře honit ptáky, ale doma po povelu ‚nesmíš!‘ je může klidně tolerovat.
V tom případě se také andulka přizpůsobí.
Chovatelé ti mohou poskytnout mládě v podstatě kdykoliv. Doma ti toto zvíře vydrží takovou dobu za předpokladu dostatku potravy a čerstvé vody.
Zkušenost
Doplňuji:
Pro Samba:
Nemám načteno z netu co je lovecký pes, vím to totiž z praxe.
Celá naše rodina jsou myslivci s loveckými psy a vím, co znamená jejich výchova a tzv. socializace. Papoušci se také u nás chovali 🙂 Dobře vychovaný pes jakéhokoliv plemene zvládne téměř cokoliv a také ta andulka se takovému psu i situaci lehce přizpůsobí, na to inteligence obou zvířat několikanásobně postačuje !

Příště nehledej, raději přemýšlej, nebo to nech těm, co vědí 😁
P.S: net neví vše.
Navíc, říkám jen svůj názor a zkušenost, proti tvému názoru bez invektiv v diskuzi mám vůbec nic.

Další odpovědi
anonym

Bígl je lovecký pes, má to v krvi, po andulce ti půjde, jak slepice po flusu, jen blbni !
Andulka bude stresovaná a bude se tam bát. Jednoho dne ji stejně chytne a rozcupuje, tak si ji radši nekupuj, navíc, už teď víš, že nebudeš doma, ten pták potřebuje krom čerstvé vody a zobání taky společnost, nemá rád samotu, tak se na to vykašli. Nevydrží ti tam sám! Prosím tě, nech to být :-O
Doplňuji:
To ses asi nechal inspirovat těmi videi, jak se pejsáček miliskuje s papouškem a nic se neděje, to je ale asi jeden z mnoha, co toho papoucha nezakousne, proto ho natočili, jako raritu, chápeš?

anonym

www
Víš, co je to „lovecký pes“? Pokud je dobře vychovaný, nebude lovit ptáky ani na dvorku, ani doma, ale to se prostě nestane, bohužel, pokud bude bez dozoru s ptákem sám, zabije ho. Žádná andulka se nebude psovi přizpůsobovat, kdes to slyšel? 😁 To sis spletl se slepicema, co jsou na dvorku doma, to jo. A s tím, že andula vydrží sama 14 dní, tak to je taky pěkná ptákovina. Nezapomeň mi to zase smazat 🙂

annas

Ad Samba. Mám zkušenosti s lvoeckým psem. Kdysi jsem koupila čistokrevného jagteriéra (byl nadbytečné štěně), takže bez papírů. Pán mě varoval, že nemá rád slepice. Netušila jsem, že měl pravdu. I když jako štěně s nimi běhal po dvoře. Brzy je začal honit, chytat, takže jsem museli slepice pouštět do jiných prostor než psa. Jednou nás navštívil brarr, nevěděl, proč je pes oddělený, pustil ho na zahradu, kde se pohybovaly slepice. Za chvíli mu pejsek přinesl 6 zadávených slepic, hezky je poskládal vedle sebe. Takže pes si na slepice nezvykl. Museli jsem dávat pozor, aby se pes neocitl v blízkosti slepic. . Pes na dvoře, slepice na zahradě. Jedině v noci, když byly slepice zavřené, běhal všude. Když dožil, už jsem si vybrali jiného psa. Byl to pes z lesa,, kterého někdo vyhodil a přišel k našemu domu.

anonym

Ale vždyť já vím, Annas, vím dobře, co čoklik dokáže, může se cvičit jak chce a když má na narušitele spadýno, tak o prostě sejme, jak ten vás ty slepice 🙂

anonym

WWW
taky máme doma myslivce, psů jsme měli už víc, než dost, proto si to klidně troufám napsat a je mi celkem jedno, jestli svojí odpovědí někoho připravím o spaní, je mi to lhostejné, jen si už konečně uvědom, že nemusíš,nemáš a nebudeš mít pravdu vždy jen ty, to si vyhoď z hlavy a tím končím debatu

anonym

a nemusím nic hledat, ukaž, kde jsem co našla? A ještě k té andulce, neviděla jsem ještě nikdy, že by lidi nechali malýho ptáčka v kleci dva týdny, to teda ne, kydá pod sebe od rána, do večera, klec se mu musí čistit, musí mít i čerstvou vodu a krmivo, nevydržel by to