denibara

Proč papoušek klove? V pohodě si s náma hraje a mazlí a najednou zaútočí.

Nejlepší odpověď
takhlene

Proč mě papoušek klove?

Mladí papoušci jsou hraví a klovají proto, aby se seznámili s novými předměty. Zpočátku papoušek neklove silně, jen zkouší, co si může dovolit. Pokud klovne silně a vy zakřičíte nebo zvýšíte hlas, papoušek to bere jako pozitivní odpověď. Proto pokud vás papoušek klovne, snažte se vůbec nereagovat. Kolikrát je to obtížné, protože bolest je někdy opravdu silná, ale jestliže papoušek uvidí, že nijak nereagujete, přestane pro něj klování být legrace.

Zdroj: http://www.za­kogarp.estran­ky.cz/clanky/cas­te-dotazy/proc-me-papousek-klove_.html

Další odpovědi
hanulka11

Je jako jiné zvíře… kočka, pes ti to také dělají -je to součástí jejich hry, zkouší vše co je jim příjemné -ignotujte to

Neonka

Souhlasím s panem takhlene. Při hře náš papoušek s pootevřeným zobákem a vykulenýma očima sledoval místo, kam by se mohl zakousnout.
Většinou trefil vždy správně – do jemné kůže mezi prsty. 🙂