FlAsh_7

Existuje alternativa „modrého života“?

Nedávno jsem našel pojem tzv.„modrý život“ ve spojitosti s panem Foglarem. Chci se zeptat, neznáte nějaké takové další "etické"výzvy?

Odpovědi
Drap

Spoj se s Sdružením přátel Jaroslava Foglara a dozvíš se více a získáš i celou řadu námětů.

Frontinus

I když je také vynálezem Jestřábovým, není lov třinácti bobříků úplně stejný. Bílý bobřík je vlastně takový „etický“ – a je chápán jako provizorní, je třeba ho nejen získat, ale i udržet tím, že příslušný junák dodržuje etický kodex s ním spojený.

Podobný kodex mají prakticky všechny mládežnické organizace té doby, jen podle svého zaměření přidávají ještě důraz na tu ideologii, na základě které je organizace vybudována. Tak například Pionýr měl jako integrální součást pravidel („kodexu“) obdiv ke komunismu a Sovětskému svazu, skauti mají jako integrální součást pravidel víru v Boha (světový skauting je de facto „křesťanský pionýr“, nezaměňovat s českým tradičně ne-náboženským Junákem),…

zjentek

Sildenafil, Balcoga, Katora, Amfidor…