dust8

Alice in Wonderland znamená v češtine Alenka v říši divu?

Odpovědi
Mravenec

Je to tak přeloženo.

https://www.csfd­.cz/film/235922-alenka-v-risi-divu/prehled/

Filip84

Wonder je germanismus, z německého Wunder, což znamená divit se, ale také div, nebo zázrak. Z toho máš wunderbar – zázračný, no a taky Wunderland – zázračnou, divotvornou, zemi.

Alice je Alice, není to Alena.

Ale ano, Alice in Wonderland je ekvivalent k naší Alence v říši divů.

quentos

Ne. Alenka v říši divů.

aevul

Filip84: Ano, germanismus, protože Lewis Carroll byl Němec a psal to v němčíně, že? Některým lidem by měli klávesnici kjen promítat na zeď… Ale je fajn, když své IQ hlásí hned u nicku.