jarca89

Ako meriate okno na záclony a závesy?

ahojte, chystam sa v byte komplet vymenit zaclony a zavesy, nakolko sme prerabali aj okna. neviem vsak ako spravne ich pomerat takze za vsetky rady ohladom zaclon budem vdacna

Nejlepší odpověď
zzzzz

Délku si změříte jednoduše, hlavně podle toho, zda budete našívat tunel, nebo použijete kolečka. Šířku záclon počítám 1,5× šířka garnyže, aby byla nařasená, závěsy dávám trochu užší, to ale záleží na materiálu, tenké můžete víc nařasit, ale hrubé ne. Pokud je máte jen na ozdobu po stranách, tzv. pásy tak stačí přidat cca 20% od toho co chcete aby překryli.

U těch moderních, hodně drahých záclon, si poměřte zdi a okna, nakreslete přesný plánek a poraďte se raději v obchodě.

Další odpovědi
anonym

Záleží na mnoha faktorech:Dlouhé či krátké záclony,závěsy-zatahovací?:http://www.petros-interier.cz/za­mereni-zaclon.html