Šidlo

Ako dopadli vaši bývalí spolužiaci?

samozrejme, nepotrebujem žiadne mená ani detaily, skôr ma zaujíma pomer úspešných a neúspešných v triede, či niekto dopadol opačne než okolie očakávalo a či niekto z nich aj povedal, že je naozaj šťastný

Nejlepší odpověď
klumprt

Jednoho zavřeli, ale už ho pustili a myslím, že se mu teď nevede zas až tak špatně. Všem, o kterých vím, se vede vcelku dobře. Tudíž, jestli se někomu vede špatně, tak to musí být někdo z těch, o kterých nevím. A může být mezi tím souvislost, protože, když se někomu vede zle, tak obvykle nemá potřebu to sdělovat svým úspěšnějším spolužákům, k chlubení to nic není a sám má dost starostí s tím, aby se s těma sračkama nějak dokázal vypořádat.

Další odpovědi
zjentek

Vesměs dopadli, jak se od nich v dětství očekávalo- ta největčí ku*va ze základky je teď prostitutka a ten šprt, co se furt ulejval v tělocviku, dělá „u PC“. Ranař, co každýho mlátil, montuje karosérie ve Škodovce ..akorád Dáša do superstar nešla, přitom před 40ti lety měla ze zpěvu samý jedničky. Myslím, že jsou naozaj šťastni.

Drap

Různí spolužáci dopadli samozřejmě různě. Někdo podle očekávání, jiný úplně jinak. Nejvíce si vzpomínám na spolužáka ze střední školy. Byl to velice hodný kluk, ovšem jak se říká nebylo mu příliš s húry dáno. Střední školu dokončil i odmaturoval, převážně však díky svému otci, který byl ředitelem jedné veliké firmy na výrobu strojů a potřeb pro zemědělce v tehdejší republice. Po maturitě jsme se rozešli, potkal jsem ho náhodou v Praze asi po 4 létech. Samozřejmě jsem se ptal co dělá. Dělal vysokou. Dost mne to překvapilo, že on studuje a tak jsem se ptal jakou. Odpověděl : Zemědělskou, co já bych taky jiného mohl dělat. Střední školu dělal strojařinu, a se zemědělstvím neměl nic společného, ale otec měl dostatek známých na příslušných školách. Školu sice studoval asi o dva roky déle, ale po ukončení sehnal místo na ministerstvu. Myslím, že je zbyteční psát na kterém. Nebyl nikdy žádnou hvězdou, sám to věděl. Dělal nějakého referenta na něco,. Měl slušné místo a slušný plat. Několikrát na ministerstvu měnil post, ale byl stále jen nedůležitým úředníkem. V letošním roce odešel z ministerstva do zaslouženého důchodu. Zkrátka i osud je k někomu velmi příznivý a tolerantní.

Emefej

Někteří už zemřeli.

Mc Merkurion

ono je to relativní,někdo si myslí,že je na tom dobře,a z jiného pohledu je na tom špatně…

lahny: nestěžuj si furt,eště nebylo tak špatně,aby nemohlo bejt hůř…

lexx

převážná většina jsou vysoce postavení lidé, technický ředitel, generální ředitel, prokurátor, bankovní manažer, 5–6 lékařů, informatik analytik v Nokii, několik středně velkých podnikatelů (těžba uhlí, metalurgie, stavebnictví, strojírenství…) 4 kamarádi již nežijou, děvuchi zatím všechny, pravidlo takové: arogant a bezohledné, bezcharakterní hovado to dotáhne nejvýš a nejdál, ostré lokte a konexe, strejčkování, podrazy a úplatky…to je prosím…tržní kapitalismus

Lamalam

Některým se daří dobře, jiným méně. O některých nemám žádné informace, jeden již zemřel.

anonym

Dopadli různě.My, co jsme procházeli s trojkami a stali se z nás vyučení dělníci,tak někteří nevydrželi nápor nezaměstnanosti a šli do předčasných důchodů, někteří mají invalidní důchody (to se kancelářským lidem nemůže stát, aby z práce byli invalidi).Jeden se už za komunistů vypracoval v Plzni (až tam se z Krkonoš odstěhoval) na plukovníka (respektive ještě po revoluci ho povyšovali) v armádě.Jedna to dotáhla na doktorku, ale nějak se nevyvedla.Začala fetovat a byl ji odebrán titul MUDR.Jeden dostal v restituci zemědělské pozemky a je z něho soukromý zemědělec, jeden si hned po revoluci otevřel autoopravnu, několik let mu to vynášelo a opět, chtěl honem zbohatnout, všechno na půjčku nejmodernější auto atd. a nyní žije u dcery a nemá nic.
A jak tak hodnotíme na srazech školáků, tak všichni jsme se shodli na tom, že za komunistů bylo špatně , ale teď je ještě hůř.Po revoluci jsme byli všichni nadšení, že komunisti padli, ale žádný z nás si nepředstavoval, že v padesáti letech budeme PROSIT O PRÁCI a hrbit se před podnikatelem, jen abychom nebyli bez práce.

Emefej

lexx – „pravidlo takové: arogant a bezohledné, bezcharakterní hovado to dotáhne nejvýš a nejdál, ostré lokte a konexe, strejčkování, podrazy a úplatky…to je prosím…tržní kapitalismus“

Zlatá slova, to by se za komunistů nikdy nemohlo stát.