Avatar uživatele
FlAsh_7

Jaký je Váš pohled na to, že zavřeli školy?

Jaký je Váš pohled na to, že zavřeli školy? Jak dlouho to asi cca bude?

Zajímavá 0 před 1479 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ten který je

Měli ještě zavřít ty bezohledný lyžaře.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
orwell

Já to plně schvaluji. Vzhledem k tomu, že spousta žáků se chová jako dobytek (neříkám, že všichni a všude) nemajíc základní hygienické návyky, považuji to za velmi rozumné řešení. Jelikož jsem mj. pracoval nějakou dobu i ve školství, vím svoje. Stačí si vzpomenout na hromady použitých papírových kapesníčků válících se v lavicích a nejen to. Pokud ti stihnou zdrhnout ze třídy a včas je neodchytíš a nedonutíš bordel uklidit, zůstane to na tobě nebo uklízečkách. A nevěřil bys, co všechno od nich můžeš chytit. Někteří borci dokážou kýchnout tak, že se zvedá i prach ze země. Kapesník nebo ruka před čenich? To ani náhodou…
Jak dlouho to bude trvat, to se dá těžko odhadnout. Uvidíme, jak se nákaza bude šířit dál. Ale mohly by z toho být i dlouhé prázdniny. Zatím jsme na začátku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Myslím si, že je to v pořádku. I když je normální chřipka, jsou třídy poloprázdné, takže tím, že budou děti doma, se dá většímu šíření zabránit

Souvisí to zřejmě s nákazou pražského taxikáře. u něhož není známý zdroj nákazy.

Je lepší předcházet než léčit následky.

Snad se situace nějak zklidní, mám na mysli dobu maturitní a přijímací zkoušky. Jenže to není moje starost.

Je pravda, že v minulosti byly uhelné prázdniny, ale nebyly jarní a podzimní
Zda se zvládne učivo? Školáky to zřejmě příliš nezajímá.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… my si užívali uhelný prázdniny …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Hlado, právě kvůli mnohem lehčím průběhům nemoci COVID19 u dětí mohou být děti nejčastějšími přenašeči a šiřiteli!!! Proto toto opatření rozhodně smysl má. Z mých pozorování světa si tady žijeme dlouhodobě nad poměry, myšleno společnost jako takovou, jistě, že jsou tu ti, co se mají ještě lépe a ti, co se mají hůře. Jsou ale oblasti, kde se lépe nemají, resp. žijí mnohem hůře… a nestěžují si. Opravdu si nemůžem na čas utáhnout opasky? Zase takobvá hrůza to není a je to řešitelné. Nemluvě o tom, že vláda chystá i jisté i finanční pomoci. Ono to chce více sledovat relevantní zdroje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

je to samozřejmě způsob jak z dětí NEudělat významné přenašeče viru. Děti sice nejsou virem přímo ohroženi ale z logiky věci přichází velmi často do styku s tou neojohroženější věkovou skupinou (učitelé, babičky, prababičky, …)

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Názor místních je asi tak relevantní, jako názory na dotaz, jestli se školy budou zavírat. https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/budou-se-zavirat-skoly

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Jaký naq to můžeme mít pohled. Školy jsou zavřené a musíme to respektovat. Je to nařízení vlády a o tom neni co diskutovat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Zdá se, že panika přesahuje rozumné meze. Je nutné kvůli třiceti lidem s lehčí chřipkou dělat takovéhle šaškárny? Vůbec nezávidím tuhle situaci mladým lidem s dětmi a hypotékou. Smysl opatření mi zcela uniká. Chřipková epidemie je na jaře skoro každý rok a tahle chřipka má zlášť u dětí velmi lehký průběh.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Dosud jsem si myslel, že opatření připravují odborníci podle vývoje situace a efektivnosti příslušných kroků. Předseda vlády prý ale twítoval, že „Česká republika je nejaktivnější stát v Evropě.“ To mě trochu děsí, politici jsou rádi akci a ukazují „co všechno dokážou“ …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Pokud někteří čecháčkové stále vyjíždějí na dovolenou i do míst kde není nákaza, tak je to rozhodnutí správné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Zhromažďovanie väčšieho počtu ľudí, teda nielen školy, ale aj športové a kultúrne akcie, nezabudnime aj na demonštrácie, je hazardom so zdravím ľudí. Preto plne súhlasím s rozhodnutím vlády o dočasnom zákaze týchto akcií.
Len pozrite na nevinného taxikára, ktorého zjavne nakazil neznámy cestujúci v jeho taxiku. zdroj:(Dnešné správy v tv.)

Základná karanténa sa podľa oficiálnych informácií udáva na 14 dní. Ale to neznamená, že sa nemôže predĺžiť v prípade potreby. Viď dnešné vyhlásenie v TN ČT1

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smack

Skeptický.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gus_Fring

Kampaň, účelovka a já to odmítám.

Ne, upřímně, jsem rád, že můžu býti doma. Ale nejsem hlupák a vím, že se celá situace dala udělat daleko lépe a aktuální situace se mi trochu zdá populistická. Už jen kvůli tomu, že školky zůstanou otevřené, ale studenti ZŠ, SŠ a ostatních škol, kde jsou stejně stáří studenti, kteří už mohou volit nebo budou brzy moci, tak do školy nejdou. A miminka se nakazit a nemoc přenést nemohou?

Zavřené by měli zůstat asi do konce března.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Včera se mně udělal v ústech aft. Tak asi pozitivní… mám pohled.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Osobně jsem trochu skeptický ke všem těmhle opatřením. Obávám se, že když už je to rozjeté tak jak to rozjeté je, tak už to nikdo nezastaví a ta vlna přes nás přejde. Ale třeba se mýlím a pak bych musel uznat že to až tak nesmyslné není. Děti ve školách mají o hodně víc kontaktu než třeba lidé na pracovišti. V kanclu se spolu zas tak často neperem, nekočkujem, nedělíme se o cigaretu apod… A ve škole se potkávají děti z různých vesnic či městských částí, které by se třeba mimo školu vůbec nepotkali. Takže pokud se to podaří, může to ochránit naše starší a slabší.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Ano, Dochy, pleteš se. Účelem už není nákazu zastavit, ale rozložit její účinky do delšího časového období a snížit tak nápor na systém.

před 1477 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

zjentek, nehryzte klávesnicu! Sú tam bacily…

před 1478 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek