Avatar uživatele
Natálie4fh

Ve škole jsme běhali 1500, po každé se mi ale motala hlava a mám slabé nohy +plus mám tetanii. Co mám dělat?

Snažím se běhat každý den pomalu ale bouzel mi tep vyskočí nahoru a hodně mi buší srdce a je mi na omdlenu

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 256 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Pokud máte příznaky jako motala hlava, slabost nohou, vysoký tep a pocit na omdlení při běhání, měli byste se obrátit na lékaře. Tyto příznaky mohou být součástí tetanie, ale také mohou signalizovat nějaký jiný zdravotní problém jako problémy s krevním oběhem, srdcem nebo dehydrataci. Je také možné, že trpíte nějakým druhem přetížení nebo nedostatkem kondice. Lékař může provést příslušné testy a poskytnout vám nejlepší radu na základě vašeho zdravotního stavu.

Pokud trpíte tetanií, je také důležité řídit se pokyny svého lékaře týkajícími se fyzické aktivity. Některým lidem s tetanií může cvičení prospívat, ale je důležité to dělat bezpečně a postupně zvyšovat intenzitu, aby nedošlo k nadměrnému namáhání.

Když běháte, je důležité se nejprve zahřát a poté se po cvičení patřičně protáhnout. Během cvičení je také dobré hydratovat a zajistit, že jste dostatečně výživně stravováni. Ovšem důležité je především poslouchat signály svého těla a pokud se cítíte špatně, cvičení okamžitě zastavte.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

A kde je ta otázka???

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Je hezké, že máš otázku, ale nikdo z nás ji nezná. Co se tvých zdravotních problémů týká, tak navštiv lékaře, trénuj, hýbej se a doplň vápník a hořčík.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

V případě zdravotních potíží navštiv svého lékaře! Ihned! Neptej se, jde o tvé zdraví. Nečekej!
Jestli musíš nutně běžet, používej „indiánsky běh“ tj. střídej běh s chůzí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arcimozek

S tím musíš jít ke svému felčarovi. My ti s tím nepomůžeme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

Pokud nemůžeš běhat, protože je ti na omdlení, tak zajdi ke svému obvoďákovi , vysvětli mu situaci a nech si napsat úlevu z tělocviku na sporty, které nezvládáš…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví