lumir11

Co mám dát pod mulčovací kuru aby mi neprorustala tráva??

Nejlepší odpověď
Drap

Použij geotextilii. ke koupi je v každých stavebninách.

Další odpovědi
anonym

Geotextilii.
A nebo vydržet – pokud je mulče dost vysoká vrstva, tráva nemá šanci růst.
Doplňuji:
ZZZZZ: Na geotextilii musíš – ve svahu, dát síť…
Do textilie pak prorazit otvory a do nich zasadit rostliny, které to vše zpevní.
Pokud máš dost vlhkou ´zahradu´, vrby (krátkodobě), jinak – a pro všechny půdy, třeba habry (i ty rychle rostou).
😉

zzzzz

Já jsem také použila netkanou textilii, pokud je to ovšem trochu ve svahu, tak z toho mulčovací kůra rychle spadne:-(( Hodí se to jen na rovinu:-(

devitkac

Právě pro tento účel existují speciální mulčovací textilie. Mají je například na https://www.a­grotex.cz/ Mimo nich tam mají ale i jiné věci pro mulčování zahrad. Zkuste mrknout. 🙂