pekynka

Co dát pod korovou drť na záhon, folii, textilii?

Zakládám záhon u chodníku,dám tam pár keřů a nechci ho okopávat. Co dát pod kůru aby neprorůstala tráva?
Doplňuji:
Děkuji a dělám to podle Vás Bumbesi.

Nejlepší odpověď
annas

My máme na zahradě pod ozdobnými keři mulčovací kůru. Nejdříve jsme původnítrávu zničili nějakým prostředkem na plevel, pak nám zahradník doporučil černou folii a teprve na ni mlučovací kůru. Jsem ale překvapena, že každý rok musíme kůru obnovat. Travička, která se občas objeví, jde pěkně vytrhnout.
Doplňuji:
Bumbesi, my laici jsme poslechli odborníka. Ale máte pravdu, že když dlouho nepršelo, občas jseme zalévali. Jenže my jsme měli problém sehnat fůru kůry, nikdo ji nechtěl dovést. Tahali jsem pytle ze stavebnin.

Další odpovědi
Bumbes

Pod mulčovací kůru se nic nedává, pokud se kůry dá dostatečně silná vrstva. Kyselost a stín z kůry většinu plevele zahubí. Stačí už jen průběžně doplňovat rozloženou kůru a občas vytrhnout náhodný osamocený plevel.
Doplňuji:
Černou fólii jsem také zprvu dal, ale nastal velký problém s vláhou a bylo nutné začít s celoročním zaléváním. Fólii jsem vyhodil, přidal 5 cm mulče, mám o starost se zaléváním méně a dokonce ušetřím za vodu.
Některé rady odborníků mi evokují českou rýpavou glosu: proč to dělat jednoduše, když to jde složitě…

elektrikář

Zahradníci dávají pod kůru závlahové trubky, a ještě černou geotextilii.
Doplňuji:
Ta propouští vodu

Bumbes

Kde sehnat kůru na mulč? Jsou 3 nejdostupnější možnosti:
a – nejdražší je nákup v technomarketu (OBI, BAUMAX, GLOBUS,..)
b – střeně nákladná záležitost je možnost si zjistit v okolí bydliště zahradnictví, nebo zahradnickou firmu – tam odprodají i celou fůru za rozumnou cenu.
c – nejlevnější varianta je poohlédnout se po okolí, kde se nachází pila. Tam většinou jsou rádi, že si pro ně nevyužitelnou odpadní kůru odvezete.

Ještě tu je možnost pořídit si drtičku na větve a vyrábět si mulč z vlastních zdrojů.
http://www.zbo­zi.cz/?q=drti%­C4%8D+v%C4%9Btv%C3%AD&sI­d=A3WRvVWdwOS­NcInuCnLs&r=tab&for­ceScreen=1&item­Type=new&order=che­ap&minPrice=&max­Price=

Bumbes

Ještě doplním, že než používat chemii na likvidaci původní trávy je lepší drn odebrat a dát kompostovat. Do kufru po drnu se potom v pohodě vejde dostatek mulčovací kůry.