MArt1n

Ahoj mám problem jsem v 8 ročníku opakuju ho takze jsem vloni propadl chci se zeptat jestli můžu jít i do 9 rocniku.

Děkuju za odpovědi .

Nejlepší odpověď
annas

Když ukončíte 8. třídu, můžete odejít ze školy, protože jste splnil s opaiováním ročníku podmínku devítielté docházky. Nezískal jste ale základní vzdělání.

Zde můžete ještě navštěvovat 9. třídu, pokud úspěšně dokončíte 8. třídu, záleží na řediteli školy. Bude postupovat v souladu s § 55 Školského zákona č. 561/2004 Sb.

Nový dokument – Oddělení předškolního, základního a základního uměleckého vzdělávání vydává souhrn informací a doporučení k vyplňování vysvědčení na základních školách s platností od školního roku 2012/13 (čj. MSMT-46357/2012–210)

" (1) Ředitel školy může žákovi, který po splnění povinné školní docházky nezískal základní vzdělání, povolit po posouzení důvodů uvedených v žádosti jeho zákonného zástupce a na základě dosavadních výsledků vzdělávání žáka pokračování v základním vzdělávání, nejdéle však do konce školního roku, v němž žák dosáhne osmnáctého roku věku.

http://info.e­du.cz/cs/node/2416

Další odpovědi
carpediem

Ty si podej v osmém ročníku přihlášku na SŠ, do devítky jít je nesmysl.

Doporučuji ti nějaký jednoduchý učňovský obor, něco co tě bude bavit, tam můžeš mít i známky pěkné, oni tam jedou hlavně na ty odborné předměty, takže to co ti na základce nešlo, do tebe hustit nebudou.

Od sousedky kluk také v osmičce propadl, šel na zedníka a tam má vyznamenání, podstatné je vybrat si něco, co tě bude bavit.

Devítka je fakt blbost, nikdo by tě pak nezaměstnal:-(((