PhoCryCZE

Mohu nastoupit na brigádu, když je mi 15 let, ale propadl jsem, takže zřejmě nezískám základní vzdělání?

Propadl jsem

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Dobrý den, potřeboval bych trošku pomoct…
Propadl jsem poprvé v osme třídě, tak jsem odešel na jinou školu… Tam jsem znova propa v osmé třídě a teď mám vycházet na učňák, ale já jsem teď rodičům řekl že na učňák asi nechci, q nevím jestli když nedám zkoušky (preparát) tak jestli budu moc jít na brigády ( tím myslím že když se „vykašlu“ na přezkoušení (reparaty) tak jestli už nebudu muset jít do školy ( znova do osmé třídy/ deváté teď) prostě jsem po druhé propadl v osmé třídě a už nechci chodit dále do školy… Chci začít chodit „pracovat“
Prostě se chci zeptat že když nepůjdu na ty preparáty, tak jestli budu muset jít znova na základní školu, teď bych vlastně byl na ZŠ 10 let, jestli se nemýlím. ( Je mi 15 a jsem v osmé třídě a propadl jsem znova)

Nejlepší odpověď
annas

Viz archiv

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/brigada-od-15-let-bez-dokonceni-za

"Práci může získat ten, kdo dovrší 15 let a splní povinnou školní docházku.

Povinná školní docházka znamená „odchodit“ devět let do školy, nikoliv ukončit vzdělání (absolvovat všech 9 tříd ZŠ).

Je ale potřeba počítat s tím, že půjde spíše o pomocné
a fyzicky namáhavé práce, které nejsou moc dobře placeny."

--

"Vydělávat si v zaměstnání je možné již od patnácti let, ale je třeba mít dovršenu povinnou školní docházku.

Ukončení povinné školní docházky je pouze podmínkou nástupu do práce, nikoliv samotné způsobilosti zavázat se k výkonu práce, což znamená, že jakožto patnáctiletá osoba můžete uzavřít dohodu o provedení práce (stejně jako třeba pracovní smlouvu) např. ihned po dovršení patnácti let, ale s odloženým nástupem do práce až po ukončení školní docházky." astd.

Více v odkazu

https://www.me­sec.cz/clanky/od-kolika-let-muzete-na-letni-brigadu-a-jaku-pravidla-plati-pro-nezletile/

Budete chodit do školy 9. školních roků? Povinnou školní docházku můžete ukončit i v nižším ročníku, ale nezískáte základní vzdělání.

K získání základního vzdělání je ale nutné úspěšně ukončit 9 tříd ZŠ

..Takže zvěte, co chcete dál opravdu dělat.