Tris619

Jak se mám zachovat, když můj přítel chce, abych se změnila. Vše, co dělám, mu na mně vadí.

Ahoj mám pritele a bydlíme spolu. Pritelovi začíná na mě vše vadit a chce abych se sebou zacla něco dělat

Je nevrlý přijde z práce unavený nají se vykoupe a jde spát.. Chce abych se změnila
--

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Nejlepší odpověď
ahold

Vyměň přítele!
Už teď tebou manipuluje a je dobře, že se tak brzy odkopal.

Další odpovědi
Malvína

To je častý problém vztahů. Na jednu stranu máme málo informací, na stranu druhou, stejně by ti nešlo na dálku poradit. Ve vztahu jsou dva. Oni na něm musí pracovat.
Jak dlouho jste spolu? Máte děti? Mohli jste se přehoupnout do stereotypu, spousta mužů se po příchodu dítěte cítí odstrčená, některé ženy už o sebe tolik nedbají. Pokud jste jen vy dva tak je možné, že touží po nějaké vzpruze, aby to bylo jako na začátku. Zkuste spolu něco podniknout, povídejte si – komunikace je základ! Ptej se ho, co by chtěl změnit všeobecně, v čem si myslí, že jsi jiná ty. Pokud ti nedokáže konkrétně odpovědět a ty si po sáhnutí do svědomí jsi naprosto jistá, že zásadní změna u tebe neproběhla, zřejmě jde o sobeckého blbce, který přišel na tvé chyby (které má každý z nás!) a odmítá je přijmout. V takovém případě se na něj vykvákni, nenech se sebou manipulovat ani se předělávat k obrazu jeho. Pokud miluje, musí tě přijmout takovou, jaká jsi.
Nicméně jeho taky neznáme, nevím, jak přesně se k tobě chová, jaký je povahově.
Hlavně spolu mluvte. Existují i poradny, ale ty jsou spíš krajní řešení, ačkoli hodně vztahů zachránily.
Držím palce.

Vojta24

1. Známe bohužel jen vaši verzi a ta je prokazatelně neúplná. Prokazatelně proto, že paušální označení „vše“ namísto konkrétních výtek které zazněly, je prakticky nemožné, nemůže mu na vás vadit vše už z podstaty věci, určitě to byly konkrétní problémy, které jste nám prostě jen nechtěla sdělit, z vaší strany je v tom cítit bagatelizace toho co se vám snažil vytknout s tím že jste to smetla slovy „vadí mu vše“, takže se tím nemá smysl zabývat. Bylo by vhodné kdybyste spíše vnímala obsah sdělení než celkovou emoci. Pokud tedy s partnerem chcete hovořit konstruktivně.

to je první věc a teď z opačného konce.

2. pozor na drobné krůčky „šéfovského komplexu“, v každém vztahu jeden i druhý zkusí zda by mu neprošla role absolutního šéfa, který když něco řekne, tak to platí a druhý to nemá odvahu zpochybňovat. Pozor na to. Začíná to mírnými ústupky a končí velkými. Někdy je lepší se pohádat a vystřelit pár protiargumentů než otevřít cestu k tomu, aby ve vašem vztahu byl jeden šéf a jeden podřízený 🙂

3. že přijde unavený z práce je běžné, zkuste mu jít v takovém případě z cesty, dokud pracovní problémy nevypustí z hlavy, někdy práce opravdu umí v hlavě nechat zlost a tu si pak dotyčný vylívá na okolí, jeho to mrzí, vás to bude štvát protože netušíte proč to sakra dělá, když je znát, že se v práci nedařilo, zbytečně mu nedávejte příležitost se s vámi pohádat, vyražte třeba na nákup, já vím, zní to jako ústupek, ale je to strategický a preventivní ústupek.

4. pokud on se nezdráhá vyčíst vám kdejakou maličkost pak vy rozhodně jednejte stejně a jeho prohřešky nepřehlížejte jen mávnutím ruky, klidně mu je vmeťte taky ať pochopí, že nejedná z pozice pana dokonalého. Nedělejte to ale v rámci jedné jediné hádky (to chlapi opravdu nesnáší) prostě to udělejte kdykoliv později, účel to splní stejně a srovnáte tím své pozice 🙂.

5. nebojte se slovní konfrontace. Dobrý vztah ustojí velkou spoustu názorových výměn, ve špatném vztahu lidé spolu raději nemluví nebo mluví jen jeden.

6. nebojte se vztah ukončit pokud se nebude vyvíjet pro vás přijatelným směrem. Pokud se jednou už rozhodnete vztah ukončit, nenechte se snadno přemluvit a zviklat. Nechat se v takové situaci přemluvit je totiž automaticky cesta do vztahu „pan šéf a nicka podřízená“ protože obnovený vztah de facto sama zahájíte jedním OBROVSKÝM jednostranným ústupkem a potlačením vlastního postoje.

cizrna

A na co se vlastně ptáš? Očekáváš nějakou radu? Ani nevím, jestli se dá na tohle vůbec nějak reagovat… Ale co máš se sebou udělat? Jak chce, aby ses změnila? A co mu na tobě konkrétně vadí? Přijde mi, že říct “vše vadí” je tak trochu nicneříkající…

Tak já nevím, když mu teda všechno vadí, tak se mu přizpůsob nebo si najdi jinýho kluka :)

Kelt

Už to není stav zamilovanosti, ale reality. Hledej chybu u sebe. Jestli neděláš něco, co by mu mohlo vadit. Nepořádek, hluk, neuvaříš a pod. Můžete si spolu promluvit A pokud je stav nevyhovující, můžete se rozejít, pokud se jeden z vás nezmění a neustoupí.

Drap

Tak začni se sebou ně+co dělat.

elkon

Jedině změna. Chlapů je pořád dost.

da ny

„Pritelovi začíná na mě vše vadit …“ ⇒ bič a pryč.
Co jste mohli, to jste si dali, je čas, posunout se jinam. zkusili jste to, včas zjistili, že to nejde.
Co na sobě mění on?
Člověk na sobě do jisté míry může pracovat, ale… celý se k obrazu druhého změnit nemůže! Někdy si lidé nevyhovují i intelektuálně…..

Nevím, jaké máte společné představy o fungování ve vztahu (spolupráce, závislost, každý něco dělá, Alipaša x otrokyně, kdo a jak obstarává nákupy, vaření, úklid, prádlo aj.)
Může mít problémy v práci.
Problémem pro něho a rozčarováním můžete být Vy. Možná není vhodný, schopný , zralý, zatím pro život v partnerském vztahu. Možná ani Vy ne.
Třeba jen nevhodný vzájemný "výběr“ (Bič a pryč).

/správně je „příteli“, ne přítelovi…/

ivzez

Odstěhujte se a vyměňte přítele!

Najděte si takového, který si Vás bude vážit
a který Vás bude mít rád takovou, jaká jste.