Yvetta.B

Poradíte s problémem, který se týká uložení záběrů z webkamery v PC?

Ahoj holky, asi mám blbý dotaz, ale chci nahrávat svůj pokoj přes webkameru zapojenou v PC.. když to před nahráváním ulo

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Ahoj chci nahrávat svůj pokoj přes webkameru zapojenou v PC.. když to před nahráváním uložím a pak se během natáčení počítač vypne zustane ten soubor v počítači?

Odpovědi
nyjono

Podle toho, co píšeš, se nahrávaný soubor, když se PC během nahrávání vypne, nejspíš neuloží. V PC zůstane to, co jsi před novým nahráváním uložila. Možná lze nějak spešl nastavit.
Ale kluci (a muži) by ti pravděpodobně poradili. Jsou tu někteří s velkými znalostmi a zkušenostmi.

autacek

Záleží na tom, jal se vypne. Pokud bude mít počítač čas uložit rozpracované soubory, pak se zázbam uloží. Pokud se vypne nečekaně, ke správnému uložení pravděpodobně nedojde. Též nezmiňuješ o jakou se jedná kameru, tak že nejjednodušší ne to asi vyzkoušet…

Emefej

Ahoj, nevím jak holkám, ale nám klukům vypnutý počítač obvykle nic neuloží.

ivzez

Ano, uložený prázdný soubor v počítači pravděpodobně zůstane.

Bylo by to stejné, jako kdyby sis nechala od rodičů podepsat
prázdnou stránku v sešitě s tím, že si tam později dopíšeš úkol,
ale pak bys na úkol zapomněla.

Nebo vytvoříš ve Wordu nový prázdný dokument,
uložíš jej, pak začneš psát a vypne se počítač.
Jestli nemáš nastaveno průběžné automatické
ukoládání, zůstane jen ten prázdný dokument.

(Totéž platí pro všechny typy souborů → co neuložíš,
to v počítači nezůstane.)

mzm

Teda nejsem holka, ale:
Pokud kamera resp. program sbírá data z kamery a má ho někam ukládat, tak to dělá s vysokou pravděpodobností tak, že kousky sbírá do paměti a pak zapíše na disk. A tak pořád dokola. Po vypnutí bych čekal, že záznam uvidím. Navíc pokud se počítač vypíná „regulérně“, tedy objeví se cosi jako „vypínám se“, tak v rámci této akce se prakticky každý systém snaží regulérně zakončit vše, co běží. Regulérní zakončení pak obnáší i to, že si programy po sobě „uklidí“, tedy v případě snímacího programu uloží vše, co má být uloženo a ukončí se.

Jiné je to, pokud počítač někdo elektricky vypne, tam vše, co nebylo uloženo na disk mizí.

Další věc je, kam ten program obrazový záznam zapisoval, tedy kde soubor, byť necelý, najít.

Dochy

Pokud dojde k tvrdému vypnutí očekával bych že tam nějaká data budou, ale je otázka jakým způsobem to bude ošetřeno. Záleží na programu který se o toto stará, na formátu záznamu, na systému, který spravuje disk na který se ukládalo i na souborovém systému toho disku. Buď to popiš přesně, nebo vyzkoušej.

Pokud ten soubor na počítači najdeš, pravděpodobně se bude jevit jako poškozený či neukončený a bude třeba provést nějakou další akci aby byl co nejlépe použitelný.