Avatar uživatele
ilonka

adresa pocitace

co je to IP adresa a kde ji zjistim?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4839 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lencis

na odkaze zjistíte vše… a ještě víc 😉

Zdroj: <a target="_blank" href="http://www.mojeip.cz/" rel="nofollow">http://www.mojeip.cz/</a>

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dandi

Třeba na http://whatismyipaddress.com pokud chcete adresu konkrétního PC v síti, pak ve správě síťového připojení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alenka901

IP adresa je v informatice číslo, které jednoznačně identifikuje síťové rozhraní v počítačové síti, která používá IP protokol. V současné době je nejrozšířenější verze IPv4, která používá 32bitové adresy zapsané dekadicky po jednotlivých oktetech (osmicích bitů), například 192.168.0.1. Z dů­vodu nedostatku IP adres bude nahrazen protokolem IPv6, který používá 128bitové IP adresy.IP adresa slouží k rozlišení síťových rozhraní připojených k počítačové síti. Síťovým rozhraním může být síťová karta (Ethernet, Wi-Fi), IrDA port, ale může se jednat i o virtuální zařízení (loopback, rozhraní pro virtuální počítač a podobně).

Zkratka IP znamená Internet Protocol, což je protokol, pomocí kterého spolu komunikují všechna zařízení v Internetu. Dnes nejčastěji používaná je jeho čtvrtá verze (IPv4), postupně se však bude přecházet na novější verzi 6 (IPv6). V jiných protokolech se adresování jednotlivých zařízení může provádět jinak (viz např. MAC adresa).

IP protokol byl původně vyvinut pro potřeby komunikace v Internetu. IP adresa musí být v dané síti jednoznačná (jedno rozhraní může mít více IP adres, ale stejná IP adresa nemůže být na více rozhraních), avšak lze používat NAT a privátní IP adresy (viz níže).

Veškerá data jsou mezi síťovými rozhraními přenášena v podobě IP datagramů.

Jelikož by pro běžné uživatele počítačových sítí bylo velice obtížné pamatovat si číselné adresy, existuje služba DNS (Domain Name System), která umožňuje používat snadněji zapamatovatelná doménová jména počítačů, která jsou automaticky převáděna na IP adresy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Attack-design

adresa tveho pocitace v internetu www.bleskovka.cz

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet