MonkeyKing

Absence v době nepřítomnosti celé třídy

Pokud student nejede na lyžařský kurz, musí být v průběhu kurzu ve škole v cizí třídě. Nefér.
Myslíte, že by škola uznala:
po celou dobu být doma a pak přijít pouze s omluvním listem bez potvrzení dokota, že student byl opravdu nemocen, nebo
přijít s potvrzením, nebo napsat rodinné důvody, nebo zpětně napsat o uvolnění kvůli dovolené?
Doplňuji:
Mslím nefér, že student se bude zbytečně učit nebo něco dělat a ostatní budou bůh-ví kde.

ocko: Právě, že kdyby se mi něco stalo ve škole, tak budou žalovat školu. takhle když budu doma, tak to bude moje vina a ne školy. Takže to bude + pro školu

Nejlepší odpověď
anonym

Proč „nefér“???
Lyžařský výcvik je součástí školního vyučování – tedy ten, kdo se (z libovolných důvodů) neúčastní, prostě namísto kurzu chodí na ´náhradní´ výuku – do školy.
Já to považuju za naprosto fér.
😉
Doplňuji:
…„zbytečně učit“… – žádné učení – pokud má výsledky, není zbytečné – ale na to, zřejmě, přijdeš až později.
😉
Ber to tak, že se nenaučíš lyžovat, takže tuto svoji ´nevzdělanost´ můžeš kompenzovat jinými znalostmi nebo dovednostmi.

Další odpovědi
marci1

Těch pár dnů to přece vydržíš. Jsi chlap. Než si přidělávat starosti, raději běž do školy. Třeba zažiješ super legraci. 🙂

anonym

Nefér? A kde jsi na to přišel?
Pokud nemůže žák nebo student jet na výlet, lyžařský výcvik a podobné akce, do školy jít musí. Výjimkou je pouze situace, kdy tohoto žáka (studenta) omluví rodiče.
Ty si asi neuvědomuješ skutečnost, že školní docházka klade plnou odpovědnost za tvé bezpečí na školu a učitele. Kdyby se ti cokoliv v době, kdy máš být ve škole, stalo, tak určitě budou tví rodiče činit školu odpovědnou za vše, co by se ti přihodilo. Takže – nefér jsou tvé závěry. Vyřiď si to s rodiči. Učitelé a škola za školský zákon nemohou.
Doplňuji:
V pohodě. Takže když víš, že nepřítomnost ve škole musí být omluvená, tak na co si vlastně stěžuješ? Jistě, je nefér, že ostatní budou na lyžáku a ty ne. Jenže to nejspíš má své důvody (třeba to, že rodiče nemají momentálně peníze na to, aby ti mohli tolik peněz zaplatit).
Já si hned na začátku školního roku na gymplu zlomila ruku. Ostatní si jezdili na brambory a já chodila zalívat kytky. Dovedeš si představit, jak jsem té školní zeleně měla po krk? Tohle jsou ale přeci malé věci.

melanie

Zkus donést povolení o uvolnění a uvidíš, taky bych to udělala, když jsi ve škole jediný ze třídy a ostatní se neučí…? jestli jsem to správně pochopila