WalterBishop

A jedeme. Za jakou dobu při setrvání na slunečním záření, ze mě bude popel? Případně, pokud si lehnu pod tabuli skla.

Chytrolíne, přijde ti to jako zadání domácího úkolu? To jsi asi spadl z jiné galaxie, ne? – Směřováno na práskače.

Odpovědi
rrihamirek1

To me opravdu pobavilo. Dnes jsem po tezke praci usedl do auta a byl opravdu v soku, taky jsem mel pocit, ze me to zpopelnati. 😁

Drap

Jako vědec bys mohl alespoň tušit, že popel vzniká hořením a ne vysušením,

Schluker

Spatne polozena otazka. Zalezi na vzdalenosti od slunce.

Kelt

A neuvádíš tam vlastnosti toho skla. Pokud to bude spojka a ty si lehneš do ohniska té spojky, tak to bude zajímavější.

led

Pri tak nízkej teplote, aká dopadá na Zem, nemáte šancu zhorieť, pokiaľ teplota Slnka dopadajúca na Zemský povrch nebude zosilnená v požadovanom bode napríklad pomocou lupy. Možno ste skúšali zapáliť papier pomocou lupy, okluliarov vždy sa pri sústredených lúčoch ohniskového bodu zohrievala teplota v požadovanom bode na vyššie, zápalné hodnoty, než je bežná teplota Slnka v daných zemepisných súradniciach… V bežných prírodných podmienkach sa hmota biologického organizmu (ryba, vták, zviera, človek) rozloží skôr, než by začalo horieť.

V krematóriách sa používa teplota v priemere 900–1000°C.

WalterBishop

Ano, lehnu si pod tabulku skla, budu čekat až se vznítím a zahořím a následně budu popel. Jak dlouho to potrvá?