Miroslavst

A co vy??????

http://www.no­vinky.cz/krimi/206560-bezdomovec-vratil-v-litvinove-nalezene-penize-lide-ho-za-to-zbili.html
a proto bych nic nevrátil. Nevím, neznám, ani Babičku jsem nečetl.
A co vy, vrátili byste?
Doplňuji:
To s tou babičkou-„nevím, neznám, ani Babičku jsem nečetl“ byla odpověď-obhajoba herce Augusty v jednom z filmů.
Jinak Babičku jsem četl.

Nejlepší odpověď
anonym

DOBRÝ VEČER MIROSLAVSTE. TEN BEZDOMOVEC JIŽ NIKDY NEUVĚŘÍ, ŽE SE DOBRÝ SKUTEK VYPLÁCÍ A ŽE SLUŠNOST V TOMTO SVĚTĚ MÁ BÝT MORÁLNÍM PŘEDPOKLADEM SLUŠNÉHO ČLOVĚKA.

Zdroj: SLUŠNOST

Další odpovědi
1popelka1

Já bych si je i ráda nechala, přesně vím, co bych s nimi provedla, možná bych je i donesla domů, ale svědomí by mi to nakonec znemožnilo a cupitala bych s nimi na policii…

vecernice

Dřív bych peníze vrátila,jednou se mi to dokonce podařilo.Jako děcko jsem našla docela slušnej balík.Nedostala jsem za to ,ani na lednˇáka.Pak jsem jednomu našla peněženku a v ní asi třicítku,taky jsem mu to dala.Dneska mě ani nepozdraví na ulici. Ještě aby mě někdo mlátil?!A tedˇ se mě zeptejte,jestli bych vrátila peníze,který najdu a natož v popelnici.....

Bumbes

Co by se asi jiného dalo čekat od našich „spoluobčanů“ ze sídliště Janov?!
Jen doporučím nahlédnout do diskuze příslušející ke článku, vše už tam je rozpitváno a další komentáře jsou zbytečné.

Sám za sebe mohu potvrdit, že bych si nalezené peníze beze studu ponechal, neboť se mi nikdy nestalo, že by mi někdo vrátil ztracenou, nebo odcizenou (posléze nalezenou) věc. Dokonce mi dosud nikdo nevrátil mé věci, které byly nalezené u chyceného zloděje a následně byly použity jako předměty doličné u soudu. Poté se někam záhadně ztratily – žeby je opět někdo odcizil, anebo si je nějaký „orgán“ nejspíš zkonfiskoval…

BEAES

Co je v popelnici, je vyhozené, tak to beru já a asi bych si peníze nechala,ale je to těžké rozhodování.....

aramah

Já bych to vrátila, už jsem taková ale nikdy jsem nic nenašla. Nikdy bych si nic nevzala jsem zvyklá si na vše vydělat.

anonym

to je opravdu otazka na telo,vim ze kdybych si ty penize nechala zralo by me svedomi jestli nepatrili nekomu kdo je vic nez potrebuje,treba nejake matce s detmi,a nastesti mohu rict ze svedomi mam uz se parkrat ozvalo

Jahoda

Docela těžká otázka. Pokud bych věděla, že pokud peníze vrátím a občané se proti mně spiknou, nevrátila bych. Stejně si ale myslím, že bych je vrátila, protože moje svědomí by mne k tomu dohnalo. Taky jde ale o to, že ty peníze byly v popelnici. Já se v popelnicích nehrabu, takže nevím, zda bych měla tu čest se s nimi vůbec setkat. Jedině, že by to bylo v naší popelnici, a když bych tam házela odpad, tak bych je viděla. 🙂

ReHu

V tomto případě bych neznala ani tebe 🙂.
A Babičku jsi četl? Opravdu?

iwetax

Pokud by mě někdo viděl nebo by to bylo u bankomatu (kde jsou kamery) tak s těžkým srdcem jo. Pokud by mě nikdo neviděl tak ne

anonym

Dost těžko.A kdyby došlo k nejhoršímu a honilo mě svědomí,uplatil bych ho.
Ale to by mě neudělalo – taky proč?

Marvan

Začínám chápat, proč se říká pro dobrotu na žebrotu… Málokdo by peníze vrátil ovšem

anonym

To je dost tezka otazka,ja uprimne nevim,mela asi dilema,nebudu predstirat,ze by me nenapadlo vzit nohy na ramena a trada…

kapka

Tak když jste četl Babičku, tak byste měl vědět, že dobrá hospodyňka pro peníze i do popelnice skočí. 😁 Ale teď vážně. Zatím jsem vracela jen nalezený mobil, ani mě nenapadlo si ho nechat. A jednou jsme našli celá parta na vodě peněženku s několika tisíci a doklady, to jsme poslali poštou, žádné díky nám zpět nedorazilo, ale ani nás nikdo nezbil, zřejmě to byl slušný člověk.:-) Jestli bych vrátila peníze z popelnice, to dopředu nevím. Až nějaké najdu a vrátím je, tak Vám to řeknu. A když je nevrátím, tak Vám to neřeknu.