Perková

11 měsíců marodím s nálezem: blokáda LSp., a SI, bilat., více sin, Lassegue sin od 70, bez MS deficitu. Vysvětlí někdo?

Začalo to bolesti nohy a levou hýždí, na pohotovosti mi bodli injekci na bolest, recept na léky proti zánětu, bolesti a k tomu berle.
Úleva jen na par hodin. Po asi 2 mesicich mě obvodní poslala na neurologii. Šílený bolesti, a samé čekání. Měsíc a půl na MR, půl měsíce na kontrolu. Infuse mi nezabírají, a předčasně ukončeny, a léky nezabíraly. Po 2mesich jsem se dočkala prvního obstřiku na CT, a za dva měsíce druhého, ale nezabralo.
Nechápu, proč se to nelepší, spíš naopak, někdy nemůžu ležet, stát ani sedět. Užívám DHC Continus, ale nepomáhají. Tak mě poslaly na Homolku s zadanou na operační řešení. Dalsi 4 měsíce čekání…na neurochirurgii, ale po skoro roce jsem už chtěla mít co nejdříve po operaci, která mi snad pomůže. Ale neurochirurg mi sdělil, že dosavadní léčba byla špatná a proto neúčinná. Objednal mě na další Ct, kde me za dva měsíce, v srpnu, čeká radikulární obstřik jiného místa. Kontrola u neurochirurga mě pak čeká až po 3 měsících, v listopadu, na kontrole u neurochirurga. Po roce a 4 měsících na nemocenské…
Prosím o vaše zkušenosti s touto diagnózou, vaše názory nebo nějaké rady.
Děkuji

Odpovědi
da ny

Naše zkušenosti, našich příbuzných a známých jsou Vám k ničemu.
Mně obstřiky nikdy nepomohly, jinému třeba ano.
Ty termíny na vyšetření, kontroly nejsou nijak dramatické, jinde jsou čekací doby i delší.
3 měsíce mezi KO na ortopedii, neurologii, revmatologii jsou standardní až brzké.
Až na malé výjimky a chirurgická řešení, jsem si vždy nejlépe pomohla sama (psychika i alternativní léčby, životospráva).
Tchyně mé dcery prodělala letité kalvárie s bolestmi zad. JEZDILA OD ČERTA K ĎÁBLU. Operovat nikde nechtěli, až v Karviné se do toho pustili. Nějaký čas klid. Navštěvovala ambulanci bolesti. Pak následovaly operace kolen.
Po narození vnoučete se přestala sledovat a zabýval svými bolestmi. Začala před 4 roky chodit ke zdrav. sestře, zabývající se čínskou medicínou. Upravila mysl, stravu, doplňuje chybějící prvky a vitamíny (jod, Prešovská sůl). Přestala se považovat za nemocnou (nepřijala nemoc), věřil, že bude brzy lépe. „Marodila“ 4 roky a řekla si už dost 😉Má ID 2. stupně, chodí na 6h do práce. jednou je líp, jednou je hůř.
Vždycky nemusí být „špatná léčba“, jen je těch příčin více (2. 3…) a je třeba na ně přijít. Víc hlav (lékaři), více ví, objeví (neurolog, ortoped, fyzioterapeut atp.).
Informace by měl člověk čerpat především u lékařů (a nejen na jednom pracovišti, proto je pacient odesílán „dál“, či sám vyhledává další odbornou pomoc, názory. Pídí se po tom, co může pro sebe sám vykonat

College

Každá nemoc má svoje příčiny, mnohdy jsou příčiny skryté a nelze je odhalit