Avatar uživatele
Perková

11 měsíců marodím s nálezem: blokáda LSp., a SI, bilat., více sin, Lassegue sin od 70, bez MS deficitu. Vysvětlí někdo?

Začalo to bolesti nohy a levou hýždí, na pohotovosti mi bodli injekci na bolest, recept na léky proti zánětu, bolesti a k tomu berle.
Úleva jen na par hodin. Po asi 2 mesicich mě obvodní poslala na neurologii. Šílený bolesti, a samé čekání. Měsíc a půl na MR, půl měsíce na kontrolu. Infuse mi nezabírají, a předčasně ukončeny, a léky nezabíraly. Po 2mesich jsem se dočkala prvního obstřiku na CT, a za dva měsíce druhého, ale nezabralo.
Nechápu, proč se to nelepší, spíš naopak, někdy nemůžu ležet, stát ani sedět. Užívám DHC Continus, ale nepomáhají. Tak mě poslaly na Homolku s zadanou na operační řešení. Dalsi 4 měsíce čekání…na neurochirurgii, ale po skoro roce jsem už chtěla mít co nejdříve po operaci, která mi snad pomůže. Ale neurochirurg mi sdělil, že dosavadní léčba byla špatná a proto neúčinná. Objednal mě na další Ct, kde me za dva měsíce, v srpnu, čeká radikulární obstřik jiného místa. Kontrola u neurochirurga mě pak čeká až po 3 měsících, v listopadu, na kontrole u neurochirurga. Po roce a 4 měsících na nemocenské…
Prosím o vaše zkušenosti s touto diagnózou, vaše názory nebo nějaké rady.
Děkuji

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Savier před 294 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Naše zkušenosti, našich příbuzných a známých jsou Vám k ničemu.
Mně obstřiky nikdy nepomohly, jinému třeba ano.
Ty termíny na vyšetření, kontroly nejsou nijak dramatické, jinde jsou čekací doby i delší.
3 měsíce mezi KO na ortopedii, neurologii, revmatologii jsou standardní až brzké.
Až na malé výjimky a chirurgická řešení, jsem si vždy nejlépe pomohla sama (psychika i alternativní léčby, životospráva).
Tchyně mé dcery prodělala letité kalvárie s bolestmi zad. JEZDILA OD ČERTA K ĎÁBLU. Operovat nikde nechtěli, až v Karviné se do toho pustili. Nějaký čas klid. Navštěvovala ambulanci bolesti. Pak následovaly operace kolen.
Po narození vnoučete se přestala sledovat a zabýval svými bolestmi. Začala před 4 roky chodit ke zdrav. sestře, zabývající se čínskou medicínou. Upravila mysl, stravu, doplňuje chybějící prvky a vitamíny (jod, Prešovská sůl). Přestala se považovat za nemocnou (nepřijala nemoc), věřil, že bude brzy lépe. „Marodila“ 4 roky a řekla si už dost 😉Má ID 2. stupně, chodí na 6h do práce. jednou je líp, jednou je hůř.
Vždycky nemusí být „špatná léčba“, jen je těch příčin více (2. 3…) a je třeba na ně přijít. Víc hlav (lékaři), více ví, objeví (neurolog, ortoped, fyzioterapeut atp.).
Informace by měl člověk čerpat především u lékařů (a nejen na jednom pracovišti, proto je pacient odesílán „dál“, či sám vyhledává další odbornou pomoc, názory. Pídí se po tom, co může pro sebe sám vykonat

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
College

Každá nemoc má svoje příčiny, mnohdy jsou příčiny skryté a nelze je odhalit

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví