ATLAS.CZ

Jak byste pojmenovali jedním nebo dvěma slovy Českou republiku, kromě slova „BOHEMIA“?

Nejlepší odpověď
quentos

Bohemia (stejně jako Čechy) neoznačuje Českou republiku (nikoliv „Republiku“), ale jen její část.
Jednoslovný oficiální název ČR je Česko.

Další odpovědi
Kepler

Původní název byl Velká Morava, ostatně to tak ve středověku bylo i územně, tak bych se k tomu vrátil. Případně i bez toho přívlastku „Velká“. Stejně to ale jednou bude Valašské Království, to si piš. 🙂

ivzez

Čechy, vlast, domovina, …

aliendrone

Třebááááá..... Kocourkov? A od roku 1989 „Kocourkov model č.2“, popřípadě „Kocourkov facelift“ nebo tak něco. ;) :D

Edison

Domov.

Ametyst

Střed Evropy.

relux

Srdce Evropy

nyjono

Czechia? To myslíš?

https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/komentar-czechia-cesko-mohli-jsme-svet-konecne-naucit-jak-se-jmenujeme-ale-my-jsme-rekli-ne-78122

zjentek

Bulíkov- je to stejně dlouhý jako Bohemia a zní to hravěji.

S vhodným ojmenováním bych zatím vyčkával. Podle všech indícií bude od západu, z pomezí pásma bývalého západního bloku, od Rakouska přes Francii až po Skandinávii, zanedlouho všude Tálibán. Tomu by se však měl přizpůsobit i budoucí název naší země, abychom nějak zbytečně neprovokovali.

Rokio

národ pivařů

metro

Slezmorče (latinsky Bomosil).