Historie úprav

Avatar uživatele

Odpověděl/a – 28.listopad 13:08

Dohodou (hlavně odkoupením nebo i výměnou), přenecháním (nenucenou dohodou nebo přinucením/zas­trašením – nevojenským). Nevojenským porobením celého toho státu (něbo některé jeho provincie) jako vazalského a posléze úplným připojením na základě prohlášení.

Avatar uživatele

Odpověděl/a – 28.listopad 13:19

Dohodou (hlavně odkoupením nebo i výměnou), přenecháním (nenucenou dohodou nebo přinucením/zas­trašením – nevojenským). Nevojenským porobením celého toho státu (nebo některé jeho provincie) jako vazalského a posléze úplným připojením na základě prohlášení.

Dobrovolným připojením k většímu celku… jeden stát ke druhému (buď unitárně nebo nejednotně = do federace. Unie ne, protože tam by se pořád jednalo o zcela samostatný stát). Tzn. jeden stát se dobrovolně připojí třeba k nějaké říši a tím dobrovolně „zanikne“ – z právního a jiného hlediska (stane se z něj třeba „jen“ provincie" v rámci většího celku). To může být z popudu místní vlády (a spol. – jako třeba hlava státu a jiní představitelé, instituce, orgány), která s tím souhlasí třeba ješětě na základě referenda anebo přímo „z vůle lidu“, povstání atd… (tzn. všichni kromě vlády by se chtěli připojit, vládní představitelé si to nepřejí, ale lid ano, tak hromadně demonstrují a pod., armáda a jiné ozbrojené složky jsou třeba taky pro, i když zůstanou třeba „jen“ nečinné, při aktivitě občanů, takže vládě nezbude, než se podrobit, protože ztratí kontrolu a k připojení stejně dojde… to je mimochodem taky nevojenské).