Historie úprav

Avatar uživatele

Odpověděl/a – 7.červen 23:03

Leštění fotek jsem bez leštičky prováděl. Nicméně nechápu proč podstupovat tento proces. Fotka by se měla narovnat mezi dvěma silnějšími papíry zatížením po určitou dobu. Vzdušná vlhkost se postará o jejich zvláčnění. Pochybuji že se stará fotka vyleští. Navíc některé fotky nemusí být na lesklém papíře.
Nicméně pokud trváš na jejich „přeleštění“ tak nejlepší prostředek na očištění podložky byl Sidol, cídidlo na barevné kovy a sklo. Dne se vyrábí pod názvem Sitol. Pozor na různé napodobeniny. Z přípravku musí být cítit čpavek!! Nejlepší výsledky byly když se fotky přitiskly na tímto prostředkem vyleštěné lesklé obkladačky.
Fotku je ale třeba dokonale proválcovat gumovým válečkem, aby se z pod fotky dostal všechen vzduch, jinak má lesklý povrch fotek vady na kráse.
Pokud postupu nevěřím zkusím si to na jedné fotce!

Avatar uživatele

Odpověděl/a – 7.červen 23:07

Leštění fotek jsem bez leštičky dosti dlouho prováděl ( na leštičku nebyly finance). Nicméně nechápu proč podstupovat tento proces. Fotka by se měla narovnat mezi dvěma silnějšími papíry zatížením po určitou dobu. Vzdušná vlhkost se postará o jejich zvláčnění. Pochybuji že se stará fotka vyleští. Navíc některé fotky nemusí být na lesklém papíře.
Nicméně pokud trváš na jejich „přeleštění“ tak nejlepší prostředek na očištění podložky byl Sidol, cídidlo na barevné kovy a sklo. Dnes se vyrábí pod názvem Sitol. Pozor na různé napodobeniny. Z přípravku musí být cítit čpavek!! Nejlepší výsledky byly když se fotky přitiskly na tímto prostředkem vyleštěné lesklé obkladačky.
Fotku je ale třeba dokonale proválcovat gumovým válečkem, aby se z pod fotky dostal všechen vzduch, jinak má lesklý povrch fotek vady na kráse. Přilepení fotky znamená, že podložka nebyla dokonale očištěna a vyleštěna.
Pokud postupu nevěřím zkusím si to na jedné fotce!