Historie úprav

Avatar uživatele

Odpověděl/a – 9.leden 12:45

Docela často, protože aby lépe jezevec. Ale ne boršč. Ten bych rád ochutnal, ale ještě jsem se k tomu nedostal.
Moje polévka je ve srovnání s ruskou chudší – osmahnu cibuli, přidám nastrouhanou řepu nebo i mrkev. Přitom většinu řepy nastrouhám na hrubo, a trošku také na jemno. Pepř, bobkový list, nové koření, sůl, ke konci přidám zakysanou smetanu, příp. trochu mléka, přisladím, okyselím citronem, zahustím moukou. Kupodivu je to překvapivě dobré, když se povede. Ale někdy to vylepším, že do toho přidám vařit kousek masa, klobásku, mladý hrášek, růžičkovou kapustu nebo cokoliv jiného. Kromě boršče plánuji vyzkoušet také polévku z kvašené řepy, která je výborná i sama o sobě a na rozdíl od syrové řepy se tak lehko nepřejí.

Avatar uživatele

Odpověděl/a – 9.leden 12:55

Docela často, protože aby lépe jezevec. Ale ne boršč. Ten bych rád ochutnal, ale ještě jsem se k tomu nedostal.
Moje polévka je ve srovnání s ruskou chudší – osmahnu cibuli, přidám nastrouhanou řepu nebo i mrkev. Přitom většinu řepy nastrouhám na hrubo, a trošku také na jemno. Pepř, bobkový list, nové koření, sůl, ke konci přidám zakysanou smetanu, mléko, přisladím, okyselím citronem, zahustím moukou. Kupodivu je to překvapivě dobré, když se povede. Ale někdy to vylepším, že do toho přidám vařit kousek masa, klobásku, mladý hrášek, růžičkovou kapustu nebo cokoliv jiného. Kromě boršče plánuji vyzkoušet také polévku z kvašené řepy, která je výborná i sama o sobě a na rozdíl od syrové řepy se tak lehko nepřejí.


Zapomněl jsem napsat, že té řepy tam dávám HODNĚ. Protože nevím, kolik se jí dává do toho boršče, kde jsou i brambory, zelí, aj. U mně je základ právě řepa, takže nastrouhané je jí v hranci aspoň do půlky.