Pokročilý

zpoždění menstruace

jaká může být příčina zpoždění menstruace?je možný že za to může těhotenství? přítelkyni je teprve 16 a mě taky,ale ze mě nic nevyšlo a už má zpoždění 9 dní..:((a na potrat jít nechce,nechce zabíjet v sobě dítě..

Doplňuji:
Měli jsme chráněný sex,použili jsme kondom ale i přesto,nic ze mě nevyšlo,ale zpoždění je 9 dní už,a max.zpoždění měla týden,muže to byt i tak že je těhotná?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Samozřejmě, že to může být těhotenství! Pokud jste byli tak nezodpovědní a praktikovali nechráněný pohlavní styk, musíte s tím počítat. Při sexu nemuselo dojít k ejakulaci, ale v pre-ejakulátu (což je čirá tekutina, která se uvolňuje, když je muž vzrušený) se nacházejí také spermie a rozhodně to stačí k tomu, aby došlo k otěhotnění.
Dívka také může být nachlazená, nebo ve stresu. Stačí, aby byl organismus nějak oslaben (není moc hubená?) a menstruace se může opozdit.
Každopádně navrhuji hned zítra koupit v lékárně těhotenský test a - i pokud bude negativní, ale menstruace se do týdne neobjeví, neodkládat návštěvu lékaře.
Doplňuji:
Ani gynekolog s letitou praxí by přes internet nedokázal určit těhotenství! Takže: kupte test, klidně dva, ať jste v klidu a pokud se menstruace nedostaví, každopádně vyšetření u lékaře je nejlepší.
Šestnáctiletá dívka nemá ještě zcela pravidelný cyklus, tak je to možná i tím. A navíc - pokud je "nervés" z toho, že jste měli styk (možná první) a ona myslí, že je "v tom", stres zapracuje a zpoždění může nastat.

Další odpovědi:

Epsone, to se ale někdy stává, že se menstruace zpozdí. Vy už řešíte těhotenství a potrat. Chápu, že máte strach, ale proboha, kupte si nejdřív těhotenský test a zkuste, jestli tento problém vůbec Vaším problémem bude. Třeba je to opravdu jenom porucha cyklu.
Jestli přítelkyně těhotná bude, potom bude nejlepším řešením svěřit se obojím rodičům a hledat další možnosti spolu s nimi.

Pokročilý

Někde jsem četla že za spoždění menstruace může stes z toho že se bojí dotyčná že je těhotná ale nevím co je na tom pravdy

Pokročilý

může to být tímhle, ale taky ne. nemusíte být předčasně vynervované, může být příčinou taky nemoc - nachlazení apod. určitě zkus těhotenský test, pak všechno promyslet a rozhodnout se...

Bronzový

Nemyslím že by šlo o těhotenství.
Zpoždění je jen upozorňující. Stres ze strachu z otěhotnění může vyvolat zpoždění i další potíže. Návštěvu gynekologa, možná ještě ani žádného nemá, bych doporučila. Své obavy mu může říci, není nutné mít nějaké potíže aby se nechala vyšetřit a dozví se své z první ruky.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 395
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.