Zmatená A.

Je možné mít po prvním pohlavním styku opožděnou menstruaci?

Ahoj, před 14 dni jsem měla první pohlavní styk a mám o 6 dní zpožděnou menstruaci, ale nemám žádné těhotenské příznaky. Je možné mít zpoždění kvůli prvnímu pohlavnímu styku?
Doplňuji:
Pohlavní styl byl chráněný.

Nejlepší odpověď
arygnoc

áno, niekedy až do skončenia šestonedelia (po pôrode).

nepíšete, či ste mala pohlavný styk s ochranou/bez ochrany, či používate nejakú antikoncepciu, …

ženský organizmus je tak zložitá hormonálna továreň, že i obyčajná hádka s predavačkou v obchode môže ovplyniť na hormonálnu rovnováhu.

ak bol pre vás (nie iba prvý) pohlavný styk i emocionálny zážitok (dobrý či zlý), samozrejme to môže mať vplyv na hormonálnu rovnováhu a tým pádom i na výkyvy v pravidelnosti menštruácie.

;-Q

medzi nami:
pokiaľ ste mala nechránený pohlavný styk pred 14 dňami a mešká 6 dní, pravdepodobne ste tehotná – mala ste pohlavný styk v najlepšom období pre oplodnenie.
doporučujem test na graviditu a v prípade kladného výsledku (gratulujem) návštevu gynekológa.
Doplňuji:
i napriek chránenému pohlavnému styku by som pri meškajúcej menštruácii nepodceňoval test na graviditu.

;-Q

Další odpovědi
ivzez

Ano, v případě otěhotnění … Žádná ochrana není
stoprocentní, je rozumnější kombinovat několik metod.

marci1

Kvůli styku určitě ne. Nepíšeš kolik máš roků, u mladších dívek je zcela normální opožděná menstruace, třeba i o 6 měsíců. Jestli jsi byla vhodně chráněna, tak je asi vše o.k., 100% jistota však není nikdy. I chráněný styk může skončit těhotenstvím.

da ny

Ano, je to možné.