Avatar uživatele
samicek333

Znáte nějakého člověka, který by se při svém hospodaření choval jako Harpagon?

Potkali jste už někoho takového? Já sem nedávno potkala takového lakomce a hned mi připomněl hlavní postavu z divadelní hry od Moliéra Lakomec.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4172 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pusinka50

Znám člověka, který bere přes 8 tis.Kč svůj starobní důchod, pak pečuje o svou téměř nemohoucí matku, na kterou bere jako pečovatel 8 tis.Kč a pak má od matky 8 tis.Kč jejího starobního důchodu. Bydlí v chaloupce na vsi, neplatí tedy nájem. Na bytě má v hrozné kúče bratra, který mu ob měsíc platí elektřinu. Takže ten člověk bere 24 tis. měsíčně a náklady má poměrem 600 Kč měsíčně na elektřinu + 900 Kč matce na obědy. Plus malounká, opravdu malinká spotřeba vody, protože ti dva se ani nekoupou, ani neperou,smrdí jak opičáci. No a ten člověk, s příjmem 24 tis.Kč čistého, to kompletně nechá v hospodě za panáky a za pivo a cigára, a neznám většího plačku, že nemá peníze, že sám má málo a kolikrát si ještě musí před „braním“ půjčit, chlastá v hospodě, zatímco jeho máma v chaloupce kouká do holých zdí a volá ho. Opravdu smutné a nic s ním nehne. jsem moc zvědavá, až jeho máma (94 let) tu nebude a on bude muset vyjít se svými 8 tis. starobního důchodu, co bude dělat

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jak je možné odpovědět na otázku položenou před 152 dny?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Molier vo svojich hrách zobrazoval skutočných ľudí. Jednotlivé postavy stretnete i dnes v reálnom živote.

PS.
pre „když“, vidíte, že na neuzavretú otázku možno odpovedať bez ohľadu na jej vek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BANAN93

každej boháč je lakomec

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek