samicek333

Znáte nějakého člověka, který by se při svém hospodaření choval jako Harpagon?

Potkali jste už někoho takového? Já sem nedávno potkala takového lakomce a hned mi připomněl hlavní postavu z divadelní hry od Moliéra Lakomec.

Nejlepší odpověď
pusinka50

Znám člověka, který bere přes 8 tis.Kč svůj starobní důchod, pak pečuje o svou téměř nemohoucí matku, na kterou bere jako pečovatel 8 tis.Kč a pak má od matky 8 tis.Kč jejího starobního důchodu. Bydlí v chaloupce na vsi, neplatí tedy nájem. Na bytě má v hrozné kúče bratra, který mu ob měsíc platí elektřinu. Takže ten člověk bere 24 tis. měsíčně a náklady má poměrem 600 Kč měsíčně na elektřinu + 900 Kč matce na obědy. Plus malounká, opravdu malinká spotřeba vody, protože ti dva se ani nekoupou, ani neperou,smrdí jak opičáci. No a ten člověk, s příjmem 24 tis.Kč čistého, to kompletně nechá v hospodě za panáky a za pivo a cigára, a neznám většího plačku, že nemá peníze, že sám má málo a kolikrát si ještě musí před „braním“ půjčit, chlastá v hospodě, zatímco jeho máma v chaloupce kouká do holých zdí a volá ho. Opravdu smutné a nic s ním nehne. jsem moc zvědavá, až jeho máma (94 let) tu nebude a on bude muset vyjít se svými 8 tis. starobního důchodu, co bude dělat

Další odpovědi
anonym

Jak je možné odpovědět na otázku položenou před 152 dny?

led

Molier vo svojich hrách zobrazoval skutočných ľudí. Jednotlivé postavy stretnete i dnes v reálnom živote.

PS.
pre „když“, vidíte, že na neuzavretú otázku možno odpovedať bez ohľadu na jej vek.

BANAN93

každej boháč je lakomec