hanulka11

Známá chytá v domečku již týden myš-poradíte jaké návnady dáváte?

Přeci není možné, aby se za týden nechytla .Díky za náměty- už je z toho na nervy.
Doplňuji:
Ona má totiž dva pejsky a ti už jsou z ní taky celý divý, ale možná proto se myš bojí a je stále zalezlá , co myslíte? To by nebylo na moje nervy -přes týden s myší.

Nejlepší odpověď
kenyrts

Na normální pastičku dám opálený kousek kůrky chleba a omotám nití,aby se jí to hned nepovedlo sežrat bez zaklapnutí pastičky.(vyz­koušené-funguje super).

Další odpovědi
annas

Mám nejlepší zkušenosti s jádrem z ořechu.

aloevera5

Tchýně měla taky asi týden v chatě myš a nemohla se jí zbavit. Měla tam pastičku a myš se jí stále vyhýbala, ať tam dala, co tam dala. Pak dostala nápad a dala tam špek. Za dvě hodiny potom už byla myška chycená. Taková mrňavá potvůrka to byla, ale udělala nám na chatě docela paseku :o)

beer

Používali jsme kůrku chleba ovoněnou špekem a myšky se chytaly jak do pastiček sklapovacích, tak i klícek.
Jó a taky zrno kukuřice ))
Doplňuji:
Pokud je zalezlá, ať dá ty pastičky třeba za nábytek atd. Zkrátka tam, kde by se mohla myška cítit bezpečně před těmi psy. To správné místo pro pastičku může také volit právě podle chování těch psů: ňuchají či pobíhají kolem válendy – šups pastičku za válendu! ))

baghira

Mám chalupu v Beskydech, a tam to žije :) myši, plši, rejsci…
Jako návnady do pasti používám nejčastěji ořech nebo opečený chleba (stačí opálit zapalovačem, jen aby se rozvoněl)

Katusa

Kousek špeku, nebo kousek uzeného korbáčku, škvarek. Hlavně ať ji netráví!!! Přiotrávila by se, nějam zalezla, chcípla a smrděla a nešlo by vám ji najít

Drap

Někdy to trvá dost dlouho. Používal jsem špek, třeba jen kůži a vlašské ořechy. Fungovalo to

hanjimka

Kůži od špeku a na pevno přivázat nitkou.Ať to nestáhne.Nebo se mi osvědčila fidorka – nevím proč ale na bufetě mi fungovalo jenom tohle.Nebo taky mám zkušenosti s kouskem ořechu-taky přivázat.
Hodně štěstí.:-) Vám -ne myšce.

anonym

tak s tím nemám žádné zkušenosti,ale našel jsem zajímavé čtení.

Zdroj: http://bydleni­.idnes.cz/sedm-rad-jak-na-mysi-0ol-/stavba.aspx?c=A080321­_171330_rodin­ne_domy_web

láďa1

My jsme dávali na talířek uvařené vločky ze špekem a do této kaše jsme přimíchali na kašičku rozbyté sklo,ale opravdu na prášek který v útrobách myši udělal své…

anonym

Bydlím na vesnici a myši máme každou chvíli ve sklepě.Velice se mě osvědčilo dávat do pastiček něco voňavého, kousek chleba namočený v omastku po pečení masa nebo na kousek chleba namazat paštiku.Na to jsou chycený hned.A to mají ve sklepě jídla dost, ať už to jsou brambory nebo mrkev či jiná zelenina ze zahrádky.
Ten chleba se ale musí nití přivázat, oni jsou tak šikovný, že když to není přivázané, tak to sežerou aniž by pastička sklapla.

anonym

At si pujci od sousedu na jednu noc kocku. ?
🙂 -iv-

elektrikář

Já jsem ulovil myš na oříšek. Občas jsem je omotával nití.Povůrky překousaly niť zbaštily oříšek a past nesklapla. Skus víc pastiček. Ono je myší vlastně víc druhů Musíš přijít na co mají chuť Pastičky schovej pod nějakou krabici.ať si neulovíš také svůj paleček jako se to stalo mně.