Pokročilý

Může se chovat rejsek a jak?

Chovám hlodvce a rejsek je "mimčo" do kterého jsem se zamilovala a tak by mě zajímalo, jestli existuje místo, kde rejska zakoupit, nebo jestli se bude muset holt chytit. A co vše rejskovi do klece popřípadě dát? Jí i jiné věci než hmyz? Stačí mu hračky jako pro myšky/potkany?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nevím o tom, že by rejsek byl nějak běžně nabízen k prodeji - takže si jej budeš muset asi odchytit - ale, asi bych to, být tebou, nedělal - chov rejsků je značně obtížný (sehnat dostatek potravy, její pravidelný přísun, udržování čistoty terárka a dostatečné vlhkosti...).
Navíc jsou rejsci velice hákliví na stres - je dost pravděpodobné, že odchycený kus ani nedoneseš domů živý.

Další odpovědi:

Stříbrný

Jéé, před chvílí jsem jednoho rejska musela chytit a vyhodit ven, kočka ho přitáhla, ale ona ho ani nesežere, pánč je prej nechutnej :-) Víš, že jeho příbuzný je slon? Dělá si bejvák pod zemí, jak mu chceš zařídit stejné podmínky doma? Přitáhneš tam kus louky? Nepatří do klece, proč ho chceš trápit? Aspoň kdyby sis o něm něco přečetla
https://cs.wikipedia.org/…

Zlatý

S chováním rejska nebudeš mít žádný problém. Každý zahrádkář bude jedině rád když si ho odchytíš. Netuším však, jak chceš rejskovi vytvořit alespoň přijatelné životní podmínky.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.