Angi-Shy

Může se chovat rejsek a jak?

Chovám hlodvce a rejsek je „mimčo“ do kterého jsem se zamilovala a tak by mě zajímalo, jestli existuje místo, kde rejska zakoupit, nebo jestli se bude muset holt chytit. A co vše rejskovi do klece popřípadě dát? Jí i jiné věci než hmyz? Stačí mu hračky jako pro myšky/potkany?

Nejlepší odpověď
gecco

Nevím o tom, že by rejsek byl nějak běžně nabízen k prodeji – takže si jej budeš muset asi odchytit – ale, asi bych to, být tebou, nedělal – chov rejsků je značně obtížný (sehnat dostatek potravy, její pravidelný přísun, udržování čistoty terárka a dostatečné vlhkosti…).
Navíc jsou rejsci velice hákliví na stres – je dost pravděpodobné, že odchycený kus ani nedoneseš domů živý.

Další odpovědi
anonym

Jéé, před chvílí jsem jednoho rejska musela chytit a vyhodit ven, kočka ho přitáhla, ale ona ho ani nesežere, pánč je prej nechutnej 🙂 Víš, že jeho příbuzný je slon? Dělá si bejvák pod zemí, jak mu chceš zařídit stejné podmínky doma? Přitáhneš tam kus louky? Nepatří do klece, proč ho chceš trápit? Aspoň kdyby sis o něm něco přečetla
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rejsek_obec­n%C3%BD

Drap

S chováním rejska nebudeš mít žádný problém. Každý zahrádkář bude jedině rád když si ho odchytíš. Netuším však, jak chceš rejskovi vytvořit alespoň přijatelné životní podmínky.

sofulinek

taky bych chtela vedet..
normalne bych ho nechovala ani neofchytavala ale moje kocka mi ho proneesla a je to jeste male mlade takze by asi neprezilo samo
nevim co mu mam davat jist zatim jsem mu dala do vrsku od mlika vodu a mliko a po krabici jsem mu dala rozmackane kousky kocici konzervy zatim mu to chutna
predem dekuji