Avatar uživatele
Angi-Shy

Může se chovat rejsek a jak?

Chovám hlodvce a rejsek je „mimčo“ do kterého jsem se zamilovala a tak by mě zajímalo, jestli existuje místo, kde rejska zakoupit, nebo jestli se bude muset holt chytit. A co vše rejskovi do klece popřípadě dát? Jí i jiné věci než hmyz? Stačí mu hračky jako pro myšky/potkany?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3213 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Nevím o tom, že by rejsek byl nějak běžně nabízen k prodeji – takže si jej budeš muset asi odchytit – ale, asi bych to, být tebou, nedělal – chov rejsků je značně obtížný (sehnat dostatek potravy, její pravidelný přísun, udržování čistoty terárka a dostatečné vlhkosti…).
Navíc jsou rejsci velice hákliví na stres – je dost pravděpodobné, že odchycený kus ani nedoneseš domů živý.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jéé, před chvílí jsem jednoho rejska musela chytit a vyhodit ven, kočka ho přitáhla, ale ona ho ani nesežere, pánč je prej nechutnej 🙂 Víš, že jeho příbuzný je slon? Dělá si bejvák pod zemí, jak mu chceš zařídit stejné podmínky doma? Přitáhneš tam kus louky? Nepatří do klece, proč ho chceš trápit? Aspoň kdyby sis o něm něco přečetla
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rejsek_obec­n%C3%BD

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

S chováním rejska nebudeš mít žádný problém. Každý zahrádkář bude jedině rád když si ho odchytíš. Netuším však, jak chceš rejskovi vytvořit alespoň přijatelné životní podmínky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
sofulinek

taky bych chtela vedet..
normalne bych ho nechovala ani neofchytavala ale moje kocka mi ho proneesla a je to jeste male mlade takze by asi neprezilo samo
nevim co mu mam davat jist zatim jsem mu dala do vrsku od mlika vodu a mliko a po krabici jsem mu dala rozmackane kousky kocici konzervy zatim mu to chutna
predem dekuji

Nový příspěvek