Chybí už i zaměstnanci slovenským firmám?

Kdo by to čekal že na i Slovensku chybí zaměstnanci slovenským firmám,ještě před x lety slováci o práci v SR nezakoply a najednou je v SR práce dostatek pro xxx slováků a slovenským firmám chybí lidi kam tedy ti pracovníci/slováci odešli nebo kde jsou případá mi to jako stejný problém jako v ČR kde si stěžují, že „nejsou lidi“. https://m.novin­ky.cz/article­Details?aId=464645&sz­nu=P6VuIeKXcvS67Tih

Nejlepší odpověď
ivzez

Dokud zaměstnavatelé za práci slušně nezaplatí,
budou ti, kdo něco umí, odcházet pracovat do zahraničí.

Řada Slováků pracuje v ČR, Anglii, Irsku a dalších zemích.
Na Slovesku a v ČR pak nedostatek pracovníků to řešíme
zaměstnanci z Ukrajiny apod.

Stejně jako v Německu odcházejí lidé z pohraničí za vyšším výdělkem
do „vnitrozemí“ a německé firmy potom lákají Čechy.

Problém je v nízkých mzdách.

Další odpovědi
aliendrone

Hm, to je přeci snadné. Lidi nebudou, dokud jim někdo nenabídne za práci přiměřeně slušnou mzdu. Také bych si mohl např. stěžovat, že na trhu nejsou žádná nová auta za 10–20tisíc Kč. S lidmi je to stejné.

led

Starý rozpor… v spôsobe tvrdení: nie sú zamestnanci, ale súčasne počet nezamestnaných sa znižuje.
Ako je to možné? Jednoducho, papier znesie veľa. V oficiálnom počte nezamestnaných figurujú len práceschopní nezamestnaní, ktorí sú registrovaní na Úradoch práce, za predpokladu, že splnili požadované podmienky registrácie. Ale čo tí, ktorí, nespĺňajú podmienky na zaregistrovanie ako žiadatelia o prácu, čo tí, ktorých ÚP vyradil zo zoznamu uchádzačov o prácu, čo tí, ktorí z nejakého dôvodu došli o svoje bydlisko, stali sa z nich bezdomovci a ako takí nemôžu získať trvalú prácu (všade pýtajú „trvalé bydlisko“). To ešte stále nehovorím o tých v exekúcii., ktorým je výhodné nemať žiadnu trvalú prácu, prípadne nezarábať viac než životné minimum, alebo robiť „čistá ruka na čierno“.
V ČR je to rovnaký problém.
Ďalší problém je v mzdách, v súkromnom sektore je možno sa relatívne dohodnúť, ale čo profesie štátneho a verejného sektoru (to nie sú len úradníci a fukcionári s nadpriemernými príjmami) ale aj profesie s vysokými odbornosťami ale so zastaralými tabuľkovými mzdami, ktorými je problém pohnúť… pretože sú platení zo štátnych peňazí a do toho sa stará každý aj keď tomu nerozumie, aj ten nosič trusu zo súkromného kravína.

led

ivzez, príliš povrchný pohľad, akoby som čítala noviny, príčina je hlbšie.