Avatar uživatele
wwear

Co ďelá ve své práci strojírenský konstruktér

Dobrý den chci jít na střední školu prumyslovka a všichni mi doporučuji obor strojírenstvi , že pak budu moc bejt třeba konstruktér a mě by zajímalo co třeba konstruktér děla a včem je výhodnější než technolog.
Předem děkuji za odpovědi

Zajímavá 0 před 3813 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jestli je „výhodnější“ technolog a nebo konstruktér nevím. Velmi zjednodušeně – konstruktér vymýšlí výrobky (tvar, materiál…) a technolog to, jak a na čem je vyrobit.
Každopádně ale s vystudovanou ´jen´ SŠ počítej spíše s rutinou (rozkreslování detailů, výpočty…) – nějakou moc kreativní práci nečekej, na tu bys potřeboval VŠ.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Děda Louda

Ač je to k nevíře, strojírenský konstruktér ve své práci konstruuje stroje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rigormortis

Technolog je člověk co nic nevymýšlí ale pouze aplikuje.
Konstruktér například dostane zadání: konstrukce skříně převodovky a musí to zvládnout nakreslit a propočítat únosnosti materiálů atd.
Většinou se už pracuje v CAD programech, nejsou bůhví jak obtížné, ale určité věci jsou už celkem brutál (evolventní šikmé ozubení, šneková soukolí, převodovky, aero věci…křídla, vrtule atd.)
Jde o to v jakém oboru se budeš chtít angažovat: Letectví? buď výpočtář.
Kabeláže? Budeš dělat konektory a přípravky.
Automotive? plechy a motory.
Slévání? …
Je toho prostě moc a konkrétně nelze odpovědět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kura

Já teda nevím, ale to co píše MOWLA je zkreslený jak od konstruktéra. Nepomůže ti ani VŠ, prostě nemáš praxi a pápá. A taky nečekej, že konstruktéři berou průměrnou mzdu. To by museli být moooooc dobří.
Doplňuji:
A taky počítej s tím, že ti co potom ty tvoje „vymyšlený“ věci mají vyrábět, tak pro tebe nebudou mít slova chvály, protože najdou chyby, který musí opravovat, takže konstruktéři jsou ve firmě spíše vždycky nenávidění.

🙂

Upravil/a: Kura

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek