Co ďelá ve své práci strojírenský konstruktér

Dobrý den chci jít na střední školu prumyslovka a všichni mi doporučuji obor strojírenstvi , že pak budu moc bejt třeba konstruktér a mě by zajímalo co třeba konstruktér děla a včem je výhodnější než technolog.
Předem děkuji za odpovědi

Odpovědi:

Jestli je "výhodnější" technolog a nebo konstruktér nevím. Velmi zjednodušeně - konstruktér vymýšlí výrobky (tvar, materiál...) a technolog to, jak a na čem je vyrobit.
Každopádně ale s vystudovanou ´jen´ SŠ počítej spíše s rutinou (rozkreslování detailů, výpočty...) - nějakou moc kreativní práci nečekej, na tu bys potřeboval VŠ.

Zlatý

Ač je to k nevíře, strojírenský konstruktér ve své práci konstruuje stroje.

Bronzový

Technolog je člověk co nic nevymýšlí ale pouze aplikuje.
Konstruktér například dostane zadání: konstrukce skříně převodovky a musí to zvládnout nakreslit a propočítat únosnosti materiálů atd.
Většinou se už pracuje v CAD programech, nejsou bůhví jak obtížné, ale určité věci jsou už celkem brutál (evolventní šikmé ozubení, šneková soukolí, převodovky, aero věci...křídla, vrtule atd.)
Jde o to v jakém oboru se budeš chtít angažovat: Letectví? buď výpočtář.
Kabeláže? Budeš dělat konektory a přípravky.
Automotive? plechy a motory.
Slévání? ....
Je toho prostě moc a konkrétně nelze odpovědět.

Pokročilý

Já teda nevím, ale to co píše MOWLA je zkreslený jak od konstruktéra. Nepomůže ti ani VŠ, prostě nemáš praxi a pápá. A taky nečekej, že konstruktéři berou průměrnou mzdu. To by museli být moooooc dobří.
Doplňuji:
A taky počítej s tím, že ti co potom ty tvoje "vymyšlený" věci mají vyrábět, tak pro tebe nebudou mít slova chvály, protože najdou chyby, který musí opravovat, takže konstruktéři jsou ve firmě spíše vždycky nenávidění.

:-)))

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2420
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.