Pokročilý

Zastydlá rýma

Mám nejspíš zastydlou rýmu, včera mě z té rýmy zaléhaly uši a nemohla jsem se vysmrkat. Bya jsem u lékaře a dal mi kapky, léky, a doporučil mi, ať inhaluju nad teplou vodou se solí. Ode dneška už smrkám, ale ne moc. K večeru mě začala bolet hlava, na čele a sem tam to cítím i v horní dásní a zubech. To že mě bolí i zuby je špatně nebo to znamená, že se mi rýma uvolnila, sem tam mi v nose zaloupe. Mám si dojít k lékaři nebo je to takto ok? Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pro příště začněte s léčením hned při prvních příznacích. Potom stačí jenom obyčejná vincentka ve spreji. Mně v horším případě usazené rýmy pomáhalo namazat si čelo a pod nosem tymiánovou mastičku z JUSTU. Krásně to uvolňuje právě usazenou rýmu. Dobré je také nanést si jí trochu na tampony a ty strčit do obou uší (jen maličko, je to hodně vydatný krémek). Jak doporučují ostatní - inhalovat, hodně pít, snažit se pořádně zapotit. Snažte se mít hlavu v teple i v posteli. Chce to měkký hřejivý šátek. Potřebujete dutiny prohřát a tohle funguje nejspolehlivěji. Výborné je také použít do místností několik střiků oleje EUCASOL. Je také od JUSTU a pomáhá proti bacilům. Bude se Vám po jeho aplikaci podstatně lépe dýchat.

Další odpovědi:

Zlatý

Ty zuby mohou být i od zánětu dutin. Pařit, pařit, pařit.
Nicméně - zastydlá rýma se za týden či dva vyléčí (pokud není chronická) ale zastydlá puberta, to je průšvih na celý život.

Zlatý

Zatím dobrá, hodně čaje, inhalovat, teplo a potit se.

Zlatý

Babský recept, inhalovat nad vodou, ve které se vaří brambory. Jinak nahřívat infrazářičem a na zahřáté čelo přiložit a uvázat šátek z čistého hedvábí, to nejlépe akumuluje teplo. Šátek si nechat i na noc přes čelo i oči. Rýma se uvolní, ale stejně bude trvat týden. Ven chodit pouze v čepici, nebo podobně.

Stříbrný

Z vlastní zkušenosti nohu k inhalování doporučit Vincentku.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.