Zakaz řízení.

Prosím vás bude mít amnestie 2010 nějaký vliv na zakaz řízení mot.vozidel.Mám na mysli tř.sníženi či zrušení trestu.

Nejlepší odpověď
kenyrts

Proč si všichni pořád myslíte,že bude nějaká amnestie?Buďte v klidu,nic takového pan prezident Klaus nechystá.

Další odpovědi
standa

Nejedná se o amnestii ve významu jak ji známe z minulosti (tedy prezidentskou amnestii), ale o hromadné propouštění z důvodů platnosti nového trestního zákoníku, který některé tresty ruší nebo zkracuje.

Myslím, že se tato ´amnestie´ netýká trestů zákazu řízení motorových vozidel…

Více najdete v článku na idnes, na který odkazuji v odpovědi na obdobnou otázku – viz odkaz níže.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/amnestie-2010