Petunka17

Lze oddálit zákaz řízení?

Dobrý den, příteli při dechové zkoušce naměřili 0,64 a poté 0,59 promile alkohoholu a řidičák mu na místě sebrali. Bohužel jeho kolega je momentálně též bez řidičátku. Je možné oddálit zákaz řízení o 3 měsíce?? To už bude kolega řidičák mít zpět.
Doplňuji:
Děkuju za vaše odpovědi, ale chtěla jsem jen odpověď na mojí otázku a ne aby někdo soudil moje přátele. A sorry srovnávat člověka co má zbytkový alkohol s vrahem…to už je i na mě moc. Urážíte nejen mne ale i mé přátele. Díky za info, i když o moc chytřejší díky tomu nejsem.

Nejlepší odpověď
anonym

To je jako by ses ptala, zda lze ještě 1/4 roku nechat vraha běhat na svobodě, aby mohl znovu zabíjet a teprve pak jej zavřít!
Zodpovědný řidič dávno ví, že buď chce řídit nebo chlastat. Obojí nelze.
A' propos, máš pěkné přátele, když se střídají v zákazech řízení, je zcela v pořádku, že zákon znemožňuje takovýmto týpkům ohrožovat společnost.
Doplňuji:
Pokud ti to dosud nedošlo, jednoznačný verdikt zní – jakjékoliv oddálení nelze! Odebrání ŘP má účinně zabránit pachateli pokračovat v páchání další trestné činnosti. Žádné kupčení se spravedlností zde neexistuje.

Další odpovědi
Lucijej

Alkohol v krvi je alkokol v krvi a i zbytkový ovlivňuje úsudek a reakce člověka. To je jako rozdělit vrahy na mírnější, protože svoji obět zabili rychle a na tvrdší, kteří je ještě před tím dva dny mučili. Oba jsou vrazi a tečka. Takže alkohol zbytkový ani nezbytkový za volant nepatří – vykřičník.

cukrar

Milá Petunko, 0,64 není zbytkový alkohol,
Nejde oddálit zadržení řidičáku o 3 měsíce.

Urážíte se sama…

anonym

Odebrání řidičského průkazu a zákaz řízení je trest, který následuje ihned po zjištěném přestupku. Není mi známo, že by policie byla tak velkorysá, že by povolila „posunutí trestu“. Určitě ne z důvodu, který uvádíte. Znala jsem případ, kdy se provinilec s policíí domluvil na hodně vysoké pokutě a tuto neprodleně uhradil. Byl to řidič z povolání a šlo jen o zbytkový alkohol.
Jak by se policie dívala na případné překvalifikování trestu u Vašeho přítele, nedokážu odhadnout.

Můj názor je, že řidič, který požil alkohol, za volant nepatří.

venkovan

Jediný kdo může odpovědět je příslušný úřad. A tam se dojít domluvit, zda existuje nějaká možnost.
Nicméně vsadím se, že je téměř nulová šance. Řidičák je již zadržen.

Ale přesto – přijít o práci kvůli trochu alkoholu je fakt hloupé. Kdyby se vybodoval, to se někdy sejde shodou okolností a nepozorností, to se u člověka kteréhp řidičák živí nechá pochopit. Ale alkohol a drogy v dnešní době už ne.
To není poučování, jen konstatování lehkovážnosti a neodpovědnosti.