Lze oddálit zákaz řízení?

Dobrý den, příteli při dechové zkoušce naměřili 0,64 a poté 0,59 promile alkohoholu a řidičák mu na místě sebrali. Bohužel jeho kolega je momentálně též bez řidičátku. Je možné oddálit zákaz řízení o 3 měsíce?? To už bude kolega řidičák mít zpět.
Doplňuji:
Děkuju za vaše odpovědi, ale chtěla jsem jen odpověď na mojí otázku a ne aby někdo soudil moje přátele. A sorry srovnávat člověka co má zbytkový alkohol s vrahem...to už je i na mě moc. Urážíte nejen mne ale i mé přátele. Díky za info, i když o moc chytřejší díky tomu nejsem.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

To je jako by ses ptala, zda lze ještě 1/4 roku nechat vraha běhat na svobodě, aby mohl znovu zabíjet a teprve pak jej zavřít!
Zodpovědný řidič dávno ví, že buď chce řídit nebo chlastat. Obojí nelze.
A' propos, máš pěkné přátele, když se střídají v zákazech řízení, je zcela v pořádku, že zákon znemožňuje takovýmto týpkům ohrožovat společnost.
Doplňuji:
Pokud ti to dosud nedošlo, jednoznačný verdikt zní - jakjékoliv oddálení nelze! Odebrání ŘP má účinně zabránit pachateli pokračovat v páchání další trestné činnosti. Žádné kupčení se spravedlností zde neexistuje.

Další odpovědi:

Zlatý

Alkohol v krvi je alkokol v krvi a i zbytkový ovlivňuje úsudek a reakce člověka. To je jako rozdělit vrahy na mírnější, protože svoji obět zabili rychle a na tvrdší, kteří je ještě před tím dva dny mučili. Oba jsou vrazi a tečka. Takže alkohol zbytkový ani nezbytkový za volant nepatří - vykřičník.

Stříbrný

Milá Petunko, 0,64 není zbytkový alkohol,
Nejde oddálit zadržení řidičáku o 3 měsíce.

Urážíte se sama....

Odebrání řidičského průkazu a zákaz řízení je trest, který následuje ihned po zjištěném přestupku. Není mi známo, že by policie byla tak velkorysá, že by povolila "posunutí trestu". Určitě ne z důvodu, který uvádíte. Znala jsem případ, kdy se provinilec s policíí domluvil na hodně vysoké pokutě a tuto neprodleně uhradil. Byl to řidič z povolání a šlo jen o zbytkový alkohol.
Jak by se policie dívala na případné překvalifikování trestu u Vašeho přítele, nedokážu odhadnout.

Můj názor je, že řidič, který požil alkohol, za volant nepatří.

Zlatý

Jediný kdo může odpovědět je příslušný úřad. A tam se dojít domluvit, zda existuje nějaká možnost.
Nicméně vsadím se, že je téměř nulová šance. Řidičák je již zadržen.

Ale přesto - přijít o práci kvůli trochu alkoholu je fakt hloupé. Kdyby se vybodoval, to se někdy sejde shodou okolností a nepozorností, to se u člověka kteréhp řidičák živí nechá pochopit. Ale alkohol a drogy v dnešní době už ne.
To není poučování, jen konstatování lehkovážnosti a neodpovědnosti.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.