Pokročilý

za jakých podmínek se mohu přihlásit na úřad práce ?

Je mi 60, Jsem jediným společníkem firmy v druhotné plat. neschopnosti a nejsem nikde zaměstnán, mám pouze příjem z pronájmu nemovitostí jinak jsem bez příjmů.Sociální a zdravotní si platím pravidelně.Moje představa je: registrace na UP a dále odchod do předčasného důchodku. Nebo poradte další mežnosti. Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokud jste OSVČ, tak byste musel nejdříve z objektivních důvodů (druhotná platební neschopnost by takovým důvodem být mohla - navíc by se měla projevit v daňovém přiznání) ukončit podnikatelskou činnost. Je otázka, zda nebude ÚP posuzovat Váš příjem z pronájmu za dostatečný, aby Vám nemusel být vyplácen příspěvek v nezaměstnanosti. To se ale dozvíte přímo na úřadě. Každopádně zkuste zjistit, jak budou Váš případ posuzovat.

Možnost odejít předčasně do důchodu máte samozřejmě o tři roky dříve před vznikem nároku. Respektive ne o celé tři roky, protože se jedná o násobky 90 dnů x maximálně 12 období. Zajděte si na OSSZ, důchodové oddělení a podejte si žádost na ČSSZ do Prahy na Křížovou ul. č. 5 žádost o Potvrzení započtených dob. Vyřešte si případné nesrovnalosti a máte-li již nárok na předčasný důchod, tak si zkuste jeho výši spočítat v nějaké důchodové kalkulačce na netu. Krácení za tři roky je dost drastické, tak bude třeba se rozhodnout, zda je to pro Vás rozumné řešení.

Další odpovědi:

Zlatý

http://portal.mpsv.cz/…
Doplňuji:
zde je vse co potrebujete vedet ....jinak ja nevim nikdy jsem UP nepotreboval...

Pokročilý

Nejlepší bude navštívit váš úřad práce.tam vyplnit žádost o zprostředkování zaměstnání a žádost o podporu.Dál vám řeknou co doložit.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.