jahudka_vlm

Za jak dlouho musí dát zaměstnanec zaměstnavateli dát vědět, že bude na nemocenské a odevzdat nemocenský lístek? Děkuji

Doplňuji:
Děkuji za odpověď, nejedná se o mě, ale máme zde spor, jak dlouho na toto zaměstnanec čas má, …

Nejlepší odpověď
standa

NEPRODLENĚ 🙂

viz má odpověď na téměř totožnou otázku, na kterou odkazuji níže ve zdroji.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/od-28-2-mam-neschopenku-chtel-jsem-ji-odnest-az-2-3-do3dnu-1-3-volali-ze-kdyz-ji-neprinesu-mam-acko-mohou

Další odpovědi
Jambalaya

Když se nehodláte dostavit do práce, měla byste to dát vědět zaměstnavateli pochopitelně ihned. Co to je za debilní otázku?
Co se týká lístku na peníze, pokud jej odevzdáte se zpožděním, dostanete nemocenskou případně náhradu až po odevzdání. Je ve vašem vlastním zájmu odevzdat neschopenku včas, termín na to sice není, ale zaměstnavatel to může zpočátku kvalifikovat jako neomluvenou absenci, což vám určitě nepřilepší.

standa

Proč hned ten silnej výraz ´Co je to za debilní otázku´ ?

Z mého pohledu mi otázka příjde ´normální´, vždyť někteří „obyčejní“ zaměstnanci vůbec netuší, kdy mají přinést zaměstnavateli neschopenku, zda ihned cestou od doktora, nebo při první vycházce nebo ji poslat po manželce/manželovi např. 3.den atd., atd.