mrblackwell

Vstáváte brzo ráno ?

Musím vstávat ve dvě ráno do práce a je to pro mě peklo,neumím se s tím srovnat.Jak přežít tak brzské vstávání ? V kolik chodíte spát a kolik hodin denně naspíte,zdřímnete si i třeba hned jak příjdete z práce ? Snažíte se nějak dohnat spánkový deficit ?

Dík za rady
Doplňuji:
Reakce na odpoved´: no je to ještě horší,než rozvoz.Nebyla žádná práce,jen jatka.Tak jsem si řekl,co se dá dělat bez peněz nemohu být a šel jsem do toho.Takže brutální vstávání a brutální jatka.Smrtelná kombinace,což je pro mě oboje psycho.

Nejlepší odpověď
Hlada

Rozdělení na sovy a skřivany je docela známé. Věřím, že to je každému dáno od přírody a nic se s tím nedá dělat. Je sice možné se pomocí budicích zařízení přizpůsobit, myslím ale, že to vede k výrazně většímu opotřebení organismu.
Já jsem třeba typická sova. Málokdy se mi podaří jít spát před třetí hodinou. Vstávám před Zákrutou. Podnikám, takže to práci nevadí. Když jsem ještě za minulého režimu byl nucený chodit do práce, musel jsem trvale padělat píchačky, později jsem chodil k počítači jen na odpolední a noční.
Myslím. že byste si neměl dělat násilí, jestli je pro vás noční život nepřijatelný. Zdraví člověk nenašel na hnoji.

Další odpovědi
anonym

Mám to podobně jako Hlada, Chodím pozdě spát (po 2.hod.) a vstávám okolo osmé, většinou se budím sama. I v dobách kdy jsem ještě chodila do různých zaměstnání, nikdy se nezačínalo před devátou. Odmala ponocuji, dříve mi stačilo několik hod.spánku a lépe jsem snášela raději vůbec nejít spát, než brzy vstávat. Pokud usnu přes den, musím být opravdu nemocná. Asi je to skutečně záležitost nějakého biologického nastaveného vrozeného režimu a přemáhat se dlouhodobě určitě není pro organizmus vhodné.
Doplňuji:
Budím se sama – myšleno sama od sebe :)))

badisko

spat chodim kolem 12–1 nekdy drive …a na sichtu kolem 8…ale vstavam kolem 6 …a spanek nedohanim …neni proc..

quentos

jak kdy. Poslední dobou obyčejně pracuju od sedmi až osmi ráno, což je na mě, nočního ptáka, sakra brzo ;{))> ale jednou až dvakrát do pracovního týdne mě potká odpolední, kdy vstávat brzy nemusím, a to si pak rád zaponocuju, o víkendu rovněž ;{)> jednou do měsíce až dvou vyrazím na scrabblový turnaj – to pak musím vstát před čtvrtou ráno na vlak, ale beru to jako nutnou oběť za něco, co mě baví a paradoxně se z postele vykopu snadněji než před šestou, když jdu na sedmou do práce ;{))>
Doplňuji:
k doplnění: o víkendu si dopřeju osm hodin, v pracovní dny tak šest až sedm, což pak doháním chrupkou o polední pauze :{)> což je zatím můj jediný způsob, jak brzké vstávání přežít.

SengSS

Ty bláho a co děláš :-O , něco asi rozvážíš ne , no já chodím spát kolem 12–1 v noci a vstávám kolem 7–8 mé ráno , jinak nwm mě by to problém dělalo sto pro protože musíš chodit spát tak v šest – sedm večer né , osobně bych to nedal protože bych pak vůbec neviděl přátele a kamarády a rodinu takže bych to asi nedal po psychické stránce prostě bych se nudil , jinak respekt jestli to dáváš už delší dobu :D .....

Drap

Někdy brzy, někdy pozdě. Podle toho jak potřebuji. Spávám 6–7 hodin . Někdo si zvykne snadno, někomu to dělá problémy. Kdysi jsem pracoval tři roky stále na noc. Zvykl jsem si za krátkou dobu.

redy

Tak brzo to se vstává snad jen v zemědělství,když píšeš že si deš schrupnout když příjdeš z práce.
Jedině chodi spát maximálně kolem desátý,jinak to nevidím 🙂
Doplňuji:
Jatka to je fakt brutál ale spát bych nešla jak příjdeš z práce,pak se vzbudíš kolem jedenáctý a je konec.
Ale na druhou stranu spát nepůjdeš a v těch deset nemusíš usnout to je bordel viď? 🙂

Rocker

Vstávám v 6:40,spát chodím mezi 23-půlnocí.O víkendu většinou do 1–2 ráno lepím modýlky,to mě pak ráno kolem půldevátý budi pejsci na venčení.
Nejhorší bylo,když jsem kdysi dělal na 3 směny,střídalo se to po týdnu.Při noční jsem užve středu po probuzení nevěděl,jestli je večer,ráno nebo odpoledne.

helcaify1

Od osmi do tří sedím ve škole, hodinu jedu domů, dvě hodiny se vyspím a pak jedu do práce, kde pracuji do šesti do rána. Většinou to tak je 3×-5× týdně. Práce mě baví ale občas mi ten spánek nestačí a místo do školy jedu rovnou domů. Když mám o víkendu volno prospím celý den. Naštěstí z toho nemám stres tedy pokud jsem naučená na zkoušky.

M.

Od školky vstávám plus mínus v šest, teď chodím spát ve všední dny mezi jedenáctou a jednou hodinou ranní. Dá se to zvládnout. :)