jstastny

Usínám ve škole, co s tím?

Dobrý den, už delší dobu mám jeden problém. Ve škole pořád usínám. Nezáleží na předmětu ani na době, kdy jdu spát, usínám naprosto náhodně. I když se snažím neusínat, tak se to prostě nedá vydržet (nevím, jestli to také zažíváte, ale to vám prostě najednou začnou padat víčka a vědomí). Zkoušel jsem na to už mnoho metod (pití, chození po chodbách…), nic nezabírá. Nevíte, co s tím? Předem děkuji za odpověď. Jára, 16 let

Nejlepší odpověď
marci1

Velmi častou příčinou bývá nedostatek kyslíku ( obzvláště, pokud se ve třídě nevětrá ). Příznaky nedostatku kyslíku mohou být: rychlá únava očí, ospalost, zívání, potíže se soustředěním, vysoká tepová frekvence, studené končetiny a časté močení v malém množství.
K obnovení hladiny kyslíku v organismu je nejlepší se naučit správnému dýchání, zdržovat se pravidelně na čerstvém vzduchu a pravidelně cvičit. 🙂

Zdroj: http://www.de­toxikace-organismu.info/blog/pris­pevek/nepozoro­vana-otrava-nedostatkem-kysliku

Další odpovědi
Nazdar Bazar

Vyměňte pedagoga.

quentos

Zajděte si k lékaři, napíše vám hořčík, ten by na to měl pomoct.
Když ne, ještě se zkuste (pokud už tak nečiníte) naučit pít kafe (existuje i falešné, taky jsem s ním kdysi začínal, má podobný účinek).

střevo

Americký indiáni žvejkaj listy koky, sežeň si je, to by ti pomohlo. To nemá s kokajnem nic společnýho.

led

Mne sa to stáva v hľadisku divadla :)
Mala som takého „spachtoša“ medzi študentami, prvú dobu počas jeho spánku stíšila hlas, aby som ho nerušila pri spánku, za čo zožal veľkú slávu medzi spolužiakmi. Až mu to časom bolo trapné, zjavne si čoto vyhľadal a zmenil svoje návyky, nielen v správaní, stravovaní, ale i v obliekaní a odrazu akosi „zabudol zaspávať“. Byť cieľom posmechu spolužiakov je naozaj hrozné. Na konci skončil s vyznamenaním.
Jára, skús to aj ty.
Poraď sa s rodičmi, priateľmi, zmeň životosprávu a myslenie – to býva najčastejšie príčinou. Snaž sa prekonať sám seba, dokáž v prvom rade sebe, že dokážeš.

ptáč

Škola je kolébka vědění. Ale existuje diagnoza, která obsahuje usínání v jakési nepřiměřené době, situaci a jsou na to papíry. A to je výhoda. Ajjj, sděluješ školu, tam je teplo, pohodlí. Nuda. Tam se dobře spí. Stejně působí školení, schůze, dlouhé sezení, cesta vlakem, autem. To je normální. Tělo si samo rozhoduje, jak a kdy je čas k odpočinku. Proč mu do toho kecat? Někdy do toho kecat nejde, když vzpomenu, jak jsem usínal na výrobní lince- přerušovaný spánek po 2 – 6 sec. Kafování nemá ve chvíli uklidňování, kdy není vědomí burcováno něčím důležitým, i když je nutná obvyklá pozornost, žádný smysl. Káva je teplá, z automatu sledká. Dobře se po ní spí. A hořčík, pane Kventoši, jak ho chcete kombinovat s kávou, která hořčík pomáhá dostat z těla ven? jstastny si nestěžuje na křeče končetin, takže s nedostatkem hořčíku nepočítám.